اخبار سینمایی

لیست برندگان مراسم اسکار ۲۰۱۸

سرانجام انتظارها به سر رسید و مراسم اسکار ۲۰۱۸ بزرگ‌ترین رویداد سینمایی سال، برگزار شد. شب گذشته در سالن تئاتر دالبی شهر لس‌آنجلس، نودمین مراسم اسکار با میزبانی جیمی کیمل آغاز گردید و پس از گذشت نزدیک به ۳ ساعت و ۳۰ دقیقه، تمامی مجسمه‌های طلایی در دستان برندگان آن‌ها قرار گرفت.

فهرست برندگان مراسم اسکار ۲۰۱۸ به شرح زیر است:

بهترین فیلم اسکار ۲۰۱۸

«شکل آب» (Shape of Water)

نامزدها: مرا به نامت صدا کن، تاریک‌ترین ساعت، دانکرک، برو بیرون، لیدی برد، رشته خیال، پُست، شکل آب، سه بیلبورد خارج از اِبینگ، میزوری

بهترین کارگردانی

«گیلرمو دل‌تورو» (شکل آب)

نامزدها: کریستوفر نولان (دانکرک)، جردن پیل (برو بیرون)، گرتا گرویگ (لیدی برد)، پل توماس اندرسون (رشته خیال)، گیلرمو دل‌تورو (شکل آب)

بهترین بازیگر نقش اول مرد

«گری اُلدمن» (تاریک‌ترین ساعت)

نامزدها: تیموثی شالمی (مرا به نامت صدا کن)، دنیل دی‌لوئیس (رشته خیال)، گری اُلدمن (تاریک‌ترین ساعت)، دنزل واشنگتن (رومن جی)


بهترین بازیگر نقش اول زن

«فرانسیس مک‌دورمند» (سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری)

نامزدها: سلی هاوکینز (شکل آب)، فرانسیس مک‌دورمند (سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری)، مارگت روبی (من، تانیا)، سیرشا رونان (لیدی برد)، مریل استریپ (پُست)


بهترین بازیگر نقش مکمل مرد

«سم راکول» سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری

نامزدها: ویلم دفو (پروژه فلوریدا)، وودی هارلستون (سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری)، ریچارد جنکینز (شکل آب)، کریستوفر پلامر (همه پول دنیا)، سم راکول (سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری)

بهترین بازیگر نقش مکمل زن

«الیسون جنی» (من تانیا)

نامزدها: مری جل بلایج (مادباند)، الیسون جنی (من تانیا)، لسلی منویل (رشته خیال)، لوری میت‌کالف (لیدی برد)، اوکتاویا اسپنسر (شکل آب)

بهترین فیلم غیرانگلیسی

«یک زن شگفت‌انگیز» (شیلی)

نامزدها: یک زن شگفت‌انگیز (شیلی)، در جسم و روح (مجارستان)، توهین (لبنان)، بی‌عشق (روسیه)، میدان (سوئد)

بهترین فیلم‌نامه اقتباسی

«مرا به نامت صدا کن»

نامزدها: مرا به نامت صدا کن، هنرمند فاجعه، لوگا، بازی مالی، مادباند

بهترین فیلم‌نامه اصلی

«برو بیرون»

نامزدها: بیمار بزرگ، برو بیرون، لیدی برد، شکل آب، سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری

بهترین مستند بلند

«ایکاروس»

نامزدها: چهره‌ها مکان‌ها، ایکاروس، آخرین مرد در حلب، جزیره قدرتمند

بهترین انیمیشن بلند

«کوکو»

نامزدها: بچه رئیس، کوکو، نان‌آور، فردیناند، وینسنت دوست داشتنی

بهترین تدوین

«دانکرک»

نامزدها: بچه راننده، دانکرک، من تانیا، شکل آب، سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری

بهترین موسیقی متن

«شکل آب»

نامزدها: دانکرک، رشته خیال، شکل آب، جنگ ستارگان: آخرین جدای، سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری

بهترین ترانه

«کوکو» برای ترانه» Remember Me

نامزدها: کوکو، مرا به نامت صدا کن، بزرگ‌ترین شومن، رودخانه مایتی، ایستادن برای چیزی

بهترین فیلم‌برداری

«بلید رانر ۲۰۴۹»

راجر دیکنر عد از ۱۳ بار نامزدی بلاخره توانست که در اسکار ۲۰۱۸ این جازه را دست آورد.

نامزدها: دیو و دلبر، بلید رانر ۲۰۴۹، تاریک‌ترین ساعت، دانکرک، شکل آب

بهترین طراحی لباس

«رشته خیال»

نامزدها: دیو و دلبر، تاریک‌ترین ساعت، دانکرک، شکل آب، ویکتوریا و عبدول، رشته خیال

بهترین مستند کوتاه

«بهشت در خیابان ۴۰۵ ترافیک است»

نامزدها: ادیث+ادی، بهشت در خیابان ۴۰۵ ترافیک است، قهرمان زن، مهارت چاقو، توقف خودرو

بهترین چهره‌آرایی

«تاریک‌ترین ساعت»

نامزدها: تاریک‌ترین ساعت، ویکتوریا و عبدول، شگفتی

طراحی تولید

«شکل آب»

نامزدها: دیو و دلبر، بلید رانر ۱۰۴۹، تاریک‌ترین ساعت، دانکرک، شکل آب، ویکتوریا و عبدول

بهترین تدوین صدا

«دانکرک»

نامزدها: بچه راننده، بلید رانر ۲۰۴۹، دانکرک، شکل آب، جنگ ستارگان: آخرین جدای

بهترین صداگذاری

«دانکرک»

نامزدها: بچه راننده، بلید رانر ۲۰۴۹، دانکرک، شکل آب، جنگ ستارگان: آخرین جدای

بهترین جلوه‌های ویژه بصری

«بلید رانر ۲۰۴۹»

نامزدها: بلید رانر ۲۰۴۹، نگهبانان کهکشان ۲، کونگ: جزیره جمجمه، جنگ ستارگان: آخرین جدای، جنگ سیاره میمون‌ها

بهترین فیلم کوتاه

«کودک خاموش»

نامزدها: مدرسه ابتدایی دکالب، ساعت ۱۱، خواهرزاده اِمت، کودک خاموش، همه ما

بهترین انیمیشن کوتاه

«بسکتبال دوست‌داشتنی»

نامزدها: بسکتبال دوست‌داشتنی، گاردن پارتی، لو، فضای منفی، اشعار شورشی

برای آگاهی از سایر اخبار اسکار ۲۰۱۸ با آلبالو همراه باشید.

مرجع
آلبالو
تگ

نظر شما چیست؟

avatar
  عضویت  
اشاره به موضوع
بستن
بستن