سینما

شبکه HBO: افزایش دستمزد بازیگران و ادامه بازی تاج و تخت

فرانسسکا اورسی، رئیس بخش درام شبکه HBO درباره سریال های احتمالی که در ادامه بازی تاج و تخت (Game of Thrones) تولید خواهند شد، گفت:”پرداخت ۵۰ میلیون دلار به ازای هر فصل برای هدفی که ما در سر داریم بسیار ناچیز محسوب می‌شود. ما به سمت اهداف بسیار بزرگی گام برمی‌داریم.”

سریال محبوب و فوق‌العاده هیجانی بازی تاج و تختیا همان Game of Thrones سال بعد و پس از عرضه آخرین فصل خود، به پایان خواهد رسید اما هنوز هیچگونه جزئیاتی در مورد ساخت یک سریال مشتق شده از بازی تاج و تخت (یا آنگونه شبکه HBO آن‌ها را خطاب می‌کند؛ برنامه‌های ادامه‌دهنده) ارائه نشده است. اما مدیران اجرایی شبکه HBO یک موضوع را با صراحت تمام مشخص کرده‌اند: آن‌ها اصلاً از ریسک‌کردن هراسی ندارند.

فرانسسکا اورسی، مسئول بخش درام های شبکه HBO در روز سه‌شنبه در پنلی به نام بهترین های شبکه HBO” در کنفرانس INTV که در اسرائیل برپا شده بود، گفت که این شبکه برای ساخت سریال های ادامه دهنده بازی تاج و تخت، بودجه‌ای معادل یا حتی فراتر از فصل های ابتدایی سریال بازی تاج و تخت در نظر گرفته است و محصول نهایی نیز باید در سطح سریال اصلی باشد.

بخوانید: ۹ اتفاق قطعی که در فصل آخر بازی تاج و تخت اتفاق می‌افتند

با توجه به موفقیت‌های چشم‌گیر این سریال، اورسی می‌گوید که اگر شبکه ما برای ادامه این سریال چیزی در نظر نمی‌گرفت، راهمان را اشتباه می‌رفتیم. لازم به ذکر است که این شبکه تصمیم دارد ۳، ۴ یا حتی ۵ اسپین‌آف از سریال اصلی بسازد.

سال گذشته بود که شبکه HBO اعلام کرد که با افرادی مثل مکس بورنستاین (کونگ: جزیره جمجمه)، جین گولدمن (کیکاس)، برایان هلگلند (افسانه) و کارلی رِی (بازماندگان) برای ساخت اسپن‌آف هایی برخاسته از دنیای خیالی جورج آر.آر. مارتین بسازد. این اقدام‌ها نشان دهنده یک موضوع جالب هستند؛ شبکه HBO برای اولین‌بار می‌خواهد یکی از برنامه‌هایش را ادامه دهد !

اورسی همچنین قول داده است که فصل پایانی سریال بازی تاج و تخت به هیچ وجه ناامیدکننده ظاهر نخواهد شد. او در مورد لحظه‌ای که بازیگران نمایشنامه قسمت آخر این فصل را دریافت کردند می‌گوید:”لحظه‌ی بسیار بزرگی در زندگی ما و حرفه‌ی بازیگری ما بود. هیچ‌کدام از بازیگران پیش از آن اطلاعی از اتفاقات پیش‌رو نداشت و آن‌ها با خواندن هر بخش از نمایشنامه با مرگ شخصیت‌هایشان روبرو می‌شدند. هنگامی که به انتهای متن رسیدیم، همه به گریه افتاده بوند. سپس به مدت ۱۵ دقیقه همه به تشویق یکدیگر می‌پرداختند.”

کیسی بلویز، رئیس بخش برنامه‌ریزی شبکه HBO گفته است که ادامه دادن سریال ها برای شبکه HBO معمول نبوده و به نوعی آن‌ها می‌خواهند در این مورد استثناء قائل شوند. این حرف در حالی زده شده است که فصل سوم سریال True Detective در حال ساخت بوده و سریال The Night Of نیز برای فصل دوم تمدید شده است.

game of thrones بازی تاج و تخت - شبکه HBO
برک دانداریون (ریچارد دورمر) و ساندور کلگان (روری مک کان)

اورسی می‌گوید که شبکه HBO از کیفیت فیلمنامه های فصل دوم سریال Big Little Lies اطمینان کافی داشته و این فصل اگر از فصل اول بهتر نباشد، بدتر نیست. همچنین اگر بازیگران شوق به ادامه نداشتند، این شبکه از ادامه ساخت سریال مذکور منصرف می‌شد. البته او اذعان می‌کند که ادامه دادن سریال های بزرگ پس از پایان فصل اولشان و مذاکرات دوباره با تیم بازیگران، بسیار دشوار و طاقت فرسا بوده است. لازم به ذکر است که افرادی مثل ریسی ویتراسپونو نیکول کیدمنبرای حضور در ادامه سریال Big Little Lies انتخاب شده‌اند. او می‌گوید:” از دید بودجه‌ای که برای فصل دوم این سریال درنظر گرفته شده، ما هزینه بسیار زیادی کرده‌ایم.”

صحبت‌های بلویز که موضوعات مختلفی را شامل می‌شد، به شبکه نتفلیکس هم کشیده شد. او معتقد است که سبک کار این دو شبکه به کلی باهم تفاوت دارد. اورسی افزود که حجم عظیمی از سریال های جدیدی که در شبکه نتفلیکس منتشر شده است، شدیداً کیفیت سریال ها را کاهش داده است.

بلویز می‌گوید که اهداف متفاوت نتفلیکس باعث شده تا این شبکه استریم، قرارداد های بزرگی با رایان مورفی و شاندا رایمز ببندد.

بلویز در ادامه می‌گوید:”این دو نفر بخاطر استعداد و توانایی‌های بسیار بالایشان حقوقی نجومی دریافت می‌کنند. اگر آن‌ها بتوانند برنامه‌ای برای شبکه HBO بسازند، بسیار خوشحال می‌شوم اما من برنامه‌ای می‌خواهم که آن‌ها نه فقط برای پول بلکه برای عشقشان بسازند و واقعاً وقت صرف این کار کنند.”

بخوانید: کارگردان های فصل هشتم Game of Thrones مشخص شدند

مرجع
hollywoodreporter
تگ

نظر شما چیست؟

avatar
  عضویت  
اشاره به موضوع
بستن
بستن