معرفی فیلمنقد فیلم

نقد و بررسی فیلم نابودی (Annihilation)؛ ۱۰ نکته برتر فیلم

یک فیلم کالت خودخواهانه

۴بازیگران مکمل عالی

نقد و بررسی فیلم نابودی - نقد و بررسی فیلم Annihilation

ناتالی پورتمن نقش شخصیت زن توانا و موفق فیلم نابودی را بازی می‌کند که توانسته به میزان زیادی به موفقیت فیلم کمک کند. در میان بازیگران مکمل؛ تووا نووتنی، جینا رودریگزو جنیفر جیسون لیافرادی هستند که توانستند درخشان ظاهر شده و استعدادشان را به رخ بکشند. اما تسا تامپسوندر نقش فیزیکدان تا حد زیادی ناامیدکننده ظاهر شد و نتوانست شخصیتش را توسعه دهد.

رودریگز در نقش دکتری پرخاشگر و خشن بسیار خوب بازی می‌کند و لِینیز هر توانایی‌ایی که از یک نفر انتظار دارید را در اختیار دارد. همکار قدیمی‌تر گارلند، اسکار آیزاک، نقش زیادی در فیلم بازی نمی‌کند اما در همان حضور کم خود، لحظات به‌یاد‌ماندنی‌ایی ایجاد کرده و به خوبی به بخش احساسی فیلم کمک می‌کند. در کل باید گفت که فیلم برای پورتمن ساخته شده اما همه کسانی که در اطراف او دیده می‌شوند به خوبی از فرصت خود استفاده کرده‌اند.

۳موسیقی متن قابل تحسین

نقد و بررسی فیلم نابودی - نقد و بررسی فیلم Annihilation

سازندگان موسیقی فیلم Ex Machina، بن سالیسبریو گیوف بارو، برای ساخت موسیقی متن فیلم نابودی بازگشته‌اند و بار دیگر با اثری هیجان‌انگیز، زیبا و سوررئال هنرشان را به فیلم تزریق کرده‌اند. در موسیقی متن از قطعه‌های کوچک گیتار در سراسر فیلم و از سینتی‌سایزر برای تنوع بخشیدن به جلوه‌های صوتی استفاده شده که به شکل دل‌نشینی با لحن فیلم سازگار است. با اینکه این فیلم بدون هیچگونه موسیقی هم می‌توانست فضای خاص خود را ایجاد کند اما کمک‌های باروو سالیسبریبه خوبی به بالا بردن سطح فیلم کمک کرده است.

۲صحنه‌های ناخوشایند، کاملاً خوشایند هستند !

نقد و بررسی فیلم نابودی - نقد و بررسی فیلم Annihilation

صحنه‌های خشن، بیرحمانه و حتی ناخوشایندی در فیلم وجود دارند که بعضی‌ها از آن لذت خواهند برد؛ از تکه و پاره شدن بدن انسان‌ها گرفته تا تصویر های هنرمندانه و زیبای تأثیر شیمر روی بدن انسان.

بخصوص یکی از صحنه‌ها که دل و روده ها به شکل خشنی بیرون می‌آیند وجود دارد که احتمالاً هر کسی که فیلم نابودی را تماشا کند تا سال‌ها در ذهنش باقی خواهد ماند و حداقل تا ماه ها از آن حرف خواهند زد.

اگر چه که این صحنه‌ها می‌توانستند به سادگی و مانند فیلم‌های دیگر تنها خشونت و ترس را القاء کنند، در فیلم نابودی این صحنه‌ها باعث رشد و پیشروی شخصیت‌ها شده که همین امر مخاطب را از ضرورت وجود این خشونت آگاه می‌کند. البته لازم به ذکر است که صحنه‌های دلخراش زیادی در این فیلم وجود دارد، پس بهتر است در انتخاب همراهان خود دقت داشته باشید.

۱بخش اصلی و دیوانه‌وار فیلم

نقد و بررسی فیلم نابودی

بخش اصلی فیلم نابودی با جلوه‌های بصری عجیب و غریب، نما های چشم‌نواز و ماجراهای دنباله‌دار و هیجانی، داستانی متفاوت و یکتا از هجوم آدم فضایی ها را نمایش می‌دهد. واقعاً که تصمیم های شجاعانه تأثیر بسزایی بر موفقیت این فیلم داشته‌اند. البته گفتن این‌ها داستان را اسپویل نخواهد کرد.

این بخشی از فیلم بود که پارامونت پیش از نتفلیکس،‌ توجه بسیاری به آن کرده بود و طبیعی است که مخاطبان عادی با دیدن این صحنه‌ها از روال فیلم عقب بمانند و لذت کافی را نبرند.

در نهایت، اگر برای دریافت تمام جوابهایی که دنبالشان هستید، آماده نشده‌اید و می‌خواهید با گارلند به اعماق دنیا بروید، این فیلم متفکرانه که شکل هیچ فیلم دیگری نیست، می‌تواند شما را سرگرم کرده و به فکر بیاندازد.

اگر این فیلم را تماشا کرده‌اید، نظر خود را با ما در میان بگذارید.

بخوانید: نقد و بررسی فیلم Every Day؛ هر روز با یک بدن متفاوت !

برگه قبل 1 2 3
مرجع
whatculture
تگ

نظر شما چیست؟

avatar
  عضویت  
اشاره به موضوع
بستن
بستن