اخبار سینمایی

باکس آفیس: “پلنگ سیاه” بزرگترین فیلم ابرقهرمانی تاریخ !

ابتدا یک خبر بد باید به شما بدهیم؛ سلطه فیلم پلنگ سیاه بر باکس آفیس سینماهای آمریکا به پایان رسیده است. اما خبر خوب این است که این فیلم از یک‌شنبه هفته گذشته تا جمعه توانست ۱۶.۶ میلیون دلار دیگر کسب کند که فروش خانگی آن (در آمریکا) را در مجموع به ۶۳۰.۹ میلیون دلار رساند. این رقم نه تنها فیلم پلنگ سیاه را پرفروش ترین فیلم دنیای سینمایی مارول می‌کند، بلکه آن را به پرفروش‌ترین فیلم ابرقهرمانی در ایالات متحده تبدیل می‌کند. واقعاً شگفت‌انگیز است !

فیلم پلنگ سیاه - باکس آفیس - گیشه سینما

در اینجا می‌توانید گیشه های سینِما را در آخر هفته گذشته مشاهده کنید:

رتبهنام فیلمدر‌آمد یک هفتهمیانگین هر سینِمامجموع
۱حاشیه اقیانوس آرام: طغیان (Pacific Rim Uprising)۲۸،۰۰۳،۰۰۰۷،۵۵۲۲۸،۰۰۳،۰۰۰
۲پلنگ سیاه (Black Panther)۱۶،۶۵۸،۰۰۰ (-۳۷٪)۴،۹۴۳۶۳۰،۹۱۶،۲۳۶
۳فقط می‌توانم تصور کنم (I Can Only Imagine)۱۳،۸۳۷،۴۹۵ (-۱۹٪)۶،۱۴۲۳۸،۳۱۶،۹۸۶
۴شرلوک گنومز (Sherlock Gnomes)۱۰،۶۰۰،۰۰۰۲،۸۹۵۱۰،۶۰۰،۰۰۰
۵تام رایدر (Tomb Rider) ۱۰،۴۳۰،۰۰۰ (-۵۵٪)۲،۷۰۶۴۱،۷۴۸،۱۰۸
۶چروکی در زمان (A Wrinkle in Time)۸،۰۴۴،۰۰۰ (-۵۰٪)۲،۳۵۰۷۳،۸۸۶،۶۰۷
۷(با عشق، سیمون)Love, Simon۷،۸۰۰،۰۰۰ (-۳۳٪)۳،۲۰۵۲۳،۶۹۵،۶۰۱
۸پاول، رسول حضرت مسیح (Paul, Apostle of Christ)۵،۰۰۰،۰۰۰۳،۳۹۴۵،۰۰۰،۰۰۰
۹شب بازی (Game Night)۴،۱۶۰،۰۰۰ (-۲۵٪)۲،۲۲۹۴،۱۱۹،۰۰۰
۱۰خورشید نیمه‌شب (Midnight Sun)۴،۱۹۹،۰۰۰ ۱،۸۹۶۴،۱۱۹،۰۰۰

اگرچه که فیلم پلنگ سیاه توانسته موفقیت چشمگیری بدست بیاورد اما این فیلم Pacific Rim Uprising بوده که توانسته با فروش خوب خود، رتبه اول را از چنگ پلنگ سیاه در بیاورد. فیلم مذکور در ادامه فیلمی از گیلرمو دل تورودرباره نبرد ربات های علمی تخیلی ساخته شده است. فروش اولیه این فیلم برابر ۲۸ میلیون دلار بود که در مقایسه با فروش ۳۷.۲ میلیونی نسخه قبلی در سال ۲۰۱۳ با کاهش مواجه بوده است. البته در سال ۲۰۱۳، فروش جهانی توانست این رقم را به ۱۵۰ میلیون دلار افزایش دهد. دلیل ساخت دنباله‌ای برای این فیلم، فروش خوب آن در کشور چین بود. در صورت فروش مناسب فیلم جدید در چین، انتظار می‌رود شاهد دنباله‌ای دیگر در سال‌های آتی باشیم.

به پلنگ سیاه برمی‌گردیم؛ این فیلم با عبور از انتقام‌جویان“‌(Avengers)، شوالیه تاریکی (The Dark Knight) و انتقام‌جویان:عصر اولتران” (Avengers: Age of Ultron) حالا به بزرگترین فیلم کامیک در ایالات متحده تبدیل شده است.البته در عرصه جهانی، این فیلم با درآمد ۱.۲ میلیارد دلاری، پس از دو فیلم انتقام‌جویان، در رتبه سوم قرار دارد. همانطور که متوجه شدید، فیلم پلنگ سیاه بهترین و پرفروش‌ترین فیلم سولو در دنیای سینمایی مارول است ! در طول تاریخ سینما، این فیلم به پنجمین فیلم پرفروش خانگی تبدیل شده است. در رتبه های بالاتر فیلم‌های جنگ ستارگان: نیرو برمی‌خیزد، آواتار، تایتانیکو پارک ژوراسیکقرار دارند.

رتبه سوم فروش در گیشه سینِماهای آمریکا در هفته پیش به فیلم فقط می‌توانم تصور کنم” (I Can Only Imagine) تعلق گرفته است. این فیلم با کمترین میزان افت فروش (تنها ۱۹ درصد) نسبت به هفته‌های گذشته، توانسته فروش ۱۳.۸ میلیون دلاری را تجربه کند. رتبه چهارم به فیلم انیمیشنی شرلوک نومز اختصاص داده شده که بر اساس آثار سر آرتور کونان دویلساخته شده است. این فیلم در ادامه نومئو و ژولیتساخته شد که در هفته اول توانست بیشتر از فیلم شرلوک بدست بیاورد. البته واضح است که اثر نومئو و ژولیت بر اساس کتاب ویلیام شکسپیر ساخته شده بود که به وضوح از دویل معروف‌تر است. در رتبه پنجم نیز شاهد فیلم بازسازی شده تام رایدرهستیم که با افت ۵۶ درصدی، ۱۰.۴ میلیون دلار فروش داشت. این فیلم پس از گذشت ۱۰ روز از اکران، تنها ۴۱ میلیون دلار کسب کرده و نتوانسته بودجه ۹۰ میلیون دلاری خود را جبران کند.

فیلم پلنگ سیاه - باکس آفیس - گیشه سینما

در زمینه فروش میانگین در سینماهای مختلف، فیلم جزیره سگ‌ها با فروش ۱.۵ میلیون دلاری تنها در ۲۷ سالن سینما، به میانگین ۵۸،۰۰۰ دلار رسید. جالب است که هیچکدام از فیلم‌های این لیست نتوانستند به میانگینی بیشتر از ۱۰ هزار دلار برسند ! ظاهراً مردم علاوه بر پلنگ های سیاه، به سگ‌ها نیز علاقه وافری دارند.

بخوانید: ۳۵ فیلم برتر جنایی تاریخ !

مرجع
screencrush
تگ

نظر شما چیست؟

avatar
  عضویت  
اشاره به موضوع
بستن
بستن