اخبار سریال و تلویزیون

۵۰۰ میلیون دلار هزینه ساخت سریال جدید ارباب حلقه ها توسط آمازون !

امیدواریم که اینطور نباشد

همه ما هنگامی که اخبار اولیه از ساخت سریال “ارباب حلقه ها” (Lord of the Rings) منتشر شد، غافلگیر و البته نگران شدیم، سریالی که ممکن است تمامی خاطرات خوب ما را به کلی خراب کند؛ اما آمازون بسیار جدی و مصمم به نظر می​رسد، گویا اصلا در این نگرانی با ما سهیم نیست؛ این را نیز می​توان از بودجه بسیار کلانی که برای این سریال در نظر گرفته​اند متوجه شد. ما هم البته به جای آنکه بخواهیم به رقم این بودجه و کارهایی که می​توان با آن انجام داد بپردازیم، تصمیم داریم تا هرچه را راجع به آن می​دانیم بررسی کنیم؛ اولین و مهمترین موضوع نیز این است که آمازون آمادگی این را دارد که برای سریال “ارباب حلقه ها” تا جای ممکن ولخرجی کند.

the lord of the rings, ارباب حلقه ها

گفته می​شود این شبکه تنها برای خرید حق امتیاز استفاده از سه​گانه مشهور تالکین مبلغی حدود ۲۵۰ میلیون دلار صرف کرده است. حالا نیز گزارشی توسط روئیترز منتشر شد که این رقم ممکن است حتی دو برابر نیز بشود. با توجه به این گزارش، ساخت سریال و هزینه تبلیغات آن، هزینه اولیه ۲۵۰ میلیون دلاری​ای که آمازون مجبور به پرداخت آن شده بود را به حداقل ۵۰۰ میلیون دلار خواهد رساند، آن هم تنها برای دو فصل از سریال.

بد نیست بدانید که سه​گانه سینمایی “پیتر جکسون”، تنها به ۲۸۰ میلیون دلار نیاز داشت تا امروز اینگونه محبوب و مشهور شود. بر خلاف آنکه آمازون توانست حق ساخت این سریال را خریداری کرده و رضایت موکلان تالکین را نیز کسب کند، کمپانی New Line (سازنده سه​گانه سینمایی) و برخی از بازیگران فیلم​های اصلی ارباب حلقه ها، از ساخت این سریال خوشحال به نظر نمی​رسند. اگرچه که سریال قرار است وقایع داستان را کمی قبل از داستان “یاران حلقه” دنبال کند، اما “جان ریس-دیویس” یا همان “گیملی” از این ایده اصلا راضی نیست. او در اینباره گفت: “تالکین بیچاره حتما الان در قبرش می​لرزد.”

the lord of the rings, ارباب حلقه ها

“شان آستین” یا همان “سم​وایز گنجی” خودمان نیز یکی دیگر از بازیگران سه​گانه سینمایی است که نگران به نظر می​رسد و برنامه​آمازون برای ساخت این سریال اصلا او را خوشحال نکرده است. گویا ایده بازسازی فیلم​​های محبوب “ارباب حلقه ها” آن هم در قالب سریال هیچگاه به ذهنش خطور نکرده است. او در پاسخ به این سوال که واکنشش هنگام شنیدن خبر ساخت این سریال چه بوده است، گفت: “بیشتر با خودم فکر می​کردم دیدن سم جدید چه حسی دارد. او چگونه بازیگری خواهد بود؟ اصلا چه کسی این نقش را برعهده خواهد گرفت؟”

سوالاتی که امیدواریم به زودی به پاسخ آن​ها برسیم. نظر شما در مورد ساخت سریال​ “ارباب حلقه ها” چیست؟ آیا شا هم مانند برخی دیگر از طرفداران این مجموعه بی​نظیر تالکین نگران هستید، یا مانند برخی دیگر هیجان​زده؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

بخوانید: نقد و بررسی فیلم نابودی (Annihilation)؛ ۱۰ نکته برتر فیلم

مرجع
digitalspy
تگ

نظر شما چیست؟

avatar
  عضویت  
اشاره به موضوع
بستن
بستن