معرفی فیلمنقد فیلم

مرد مورچه ای (Ant-Man): بدترین در دنیای سینمایی مارول

مرد مورچه ای چه چیزی برای عرضه دارد؟

تا به امروز تمام فیلم‌های دنیای سینمایی مارول (MCU) بجز فیلم محافظان کهکشان، درباره شخصیت‌های مربوط به خود ساخته شده‌اند؛ اما فیلم مرد مورچه ای تصمیم گرفت مسیر متفاوتی را طی کند. این فیلم بجای اینکه طبق معمول اولین مرد مورچه ای، هنک پیم، را انتخاب کند، به سراغ دومین مرد مورچه ای، اسکات لنگ، می‌رود. اتخاذ این تصمیم مسأله بزرگی بود که البته با موفقیت همراه شد. هنک در دنیای سینمایی مارول با بازی مایکل داگلاس، اولین مرد مورچه ای محسوب می‌شود؛ او حالا بازنشسته شده و اسکات با بازی پاول رادرا به عنوان شاگرد خود هدایت می‌کند تا با کمک به او، از پیشروی دشمن قدیمی خود، درن کراسبا بازی کوری استالو رسیدن او به ذرات پیمجلوگیری کند.

ظاهراً هنک بخاطر ضرری که ذرات پیم به بدن می‌رساند، نمی‌تواند لباس‌های مرد مورچه ای را بپوشد. این مسأله برای اکثر تماشاگران نامتعارف بود؛ این در حالی است که سازندگان فیلم نیز تنها با اشاره‌ای کوچک به این موضوع، آن را کاملاً رها کردند.

فیلم مرد مورچه ای - پاول راد

بر روی کاغذ، اسکات برای MCU اتفاق مثبتی محسوب می‌شود؛ زیرا او مانند کاپیتان آمریکا یک انسان خیرخواه تمام‌عیار نیست. در بسیاری از صحنه‌ها او به راحتی به دزدی می‌پردازد و از انجام هرگونه جنایتی در صورت لزوم، ابا ندارد. البته باید یادآوری کنیم که جنایت های او در ۹۹ درصد مواقع به دزدی ختم می‌شود و دزدی های او نیز به سبک رابین هود است؛‌ یعنی او ثروت را از ثروتمندان ربوده و به فقرا می‌بخشد. در هر صورت او یک مجرم محسوب می‌شود. از آن طرف، راد نیز به عنوان یک ابر قهرمان که گاهی لغزش کرده و در مواقعی نیز قدرت شوخ‌طبعی خود را به نمایش می‌کشد، کاملاً موفق ظاهر می‌شود.

فیلم مرد مورچه ای - پاول راد

حالا فکر کنید که مایکل داگلاس، ستاره فیلم‌های اروتیک در دهه ۸۰ و ۹۰ میلادی در دنیای هالیوود نیز به عنوان یکی دیگر از قهرمانان نه چندان خیرخواه در فیلم حضور دارد، البته اینبار از سبک بازی‌های قدیم خود فاصله قابل ملاحظه‌ای گرفته است. در هر صورت            بازی او لذتبخش است؛ مخصوصاً در یکی از صحنه‌ها که به کمک جلوه‌های ویژه کامپیوتری، او نقش جوانی‌های شخصیت خود را بازی می‌کند و از دادن تکنولوژی ها با SHIELD جلوگیری می‌کند. همچنین رابطه استاد و شاگردی‌ایی که بین اسکات و هنک وجود دارد و صحنه‌های جذابی که این دو در کنار یکدیگر خلق می‌کنند نیز در دنیای سینمایی مارول به نوعی منحصر بفرد است.

فیلم مرد مورچه ای - پاول راد

با این اوصاف، بهترین شخصیت در فیلم مرد مورچه ای هیچ کدام از مردان مورچه ای نیستند ! بهترین شخصیت، لوئیز است که مایکل پنا بازیگری آن را برعهده دارد. او هم سلولی قدیمی اسکات است که در جرم و جنایات به کمک او می‌آمده و هر از چندگاهی نیز در میان دیالوگ های عجیب خود، نکاتی را در مورد یک سرقت بهتر بیان می‌کند.

نکته مثبت دیگر فیلم، حضور کوتاه و سورپرایزکننده فالکون با بازی آنتونی مکیاست که می‌خواهد اسکات را از ربودن یک دستگاه پیم باز دارد.

تا به اینجا فهمیدیم که فیلم مرد مورچه ای داستان جالبی دارد، شخصیت‌های مکمل نیز کاملاً جاافتاده هستند و مسائل مختلف نیز به خوبی به بدنه دنیای سینمایی مارول پیوند خورده‌اند. همه چیز عالی بنظر می‌رسد، مگر نه؟‌!

ببینید: تصاویر فصل جدید سریال وست ورلد منتشر شد !

ادامه مطلب در صفحه بعد

1 2 3برگه بعد
مرجع
screencrush
تگ

نظر شما چیست؟

avatar
  عضویت  
اشاره به موضوع
بستن
بستن