معرفی فیلمنقد فیلم

مرد مورچه ای (Ant-Man): بدترین در دنیای سینمایی مارول

نتیجه‌گیری نهایی

فیلم مرد مورچه ای - پاول راد

برای اولین بار در ۲۰۰۶ بود که به مراسم کامیک کان در سن دیگو رفتم. دنیای سینمایی مارول (MCU) هنوز وجود خارجی نداشت و رسانه‌های هالیوودی نیز هنوز علاقه‌ی خاصی به این مراسم نشان نمی‌دادند. در سال ۲۰۰۶ به راحتی می‌توانستید بدون ایستادن در صف، با مسئولین هر پنل به صحبت بپردازید. مارول در یکی از سالن ها در حال معرفی اولین فیلم‌هایی بود که می‌خواست تولید کند. “جان فاوروبرای معرفی مرد آهنی و ادگار رایتنیز برای معرفی مرد مورچه ای حضور داشتند. همه چیز برای یک شروع فوق‌العاده آماده بنظر می‌رسید.

مرد آهنی که فاورو قولش را داده بود در زمان مقرر شده عرضه شد و MCU را به دنیا آورد، اما مرد مورچه ای برای رسیدن به پرده سینما، ۱۰ سال تلاش کرد؛ در این زمان دیگر ادگاری در کار نبود و پیتون ریدجای او را گرفته بود. تابستان چند سال قبل بود که ادگار رایت در مورد دلیل جداییش از این پروژه گفت که او می‌خواسته یک فیلم مارولی درست کند اما مسئولان مارول نمی‌خواستند که با ادگار همکاری کنند.

چه طرفدار و چه از دشمنان ادگار رایت باشید، باید قبول کنید که فیلم‌های او از شخصیت کافی برخوردار هستند. در بسیاری از صحنه‌های فیلم، فیلم مرد مورچه، در‌واقع شخصیت اصلی مرد مورچه ای، به هیچ وجه از شخصیت مناسب برخوردار نیست؛ این موضوع از جانب پاول راد که بازیگری توانا در دنیای کامیک است، عجیب و ناامیدکننده است. در فیلم Ant-Man، پاول راد تنها یک شخصیت ساده است. او کاملاً فدای فیلمنامه ضعیف این اثر شده است.

متأسفانه پاول راد تنها بازیگر طنزی نیست که در این فیلم قربانی شده‌اند. “جودی گریرنیز در نقش همسر خشمگین اسکات، به اندازه پاول در این فیلم عذاب می‌کشد. همچنین اوانجلین لیلی نیز یکی از شخصیت‌هایی است که کاملاً بی‌هدف در صحنه‌های مختلف حاضر می‌شود. البته او در فیلم بعدی مرد مورچه ای به یکی از ابرقهرمانان فیلم تبدیل می‌شود.

صحنه‌ای پس از تیتراژ پایانی وجود دارد که در آن، هنک بالاخره ترس خود را کنار گذاشته و لباس مخصوص را به هوپ می‌دهد. این بخش قرار بود ضعف‌های فیلم را تا حدی پوشش دهد اما برای من به این معنا بود که فیلمی بهتر از آنچه اکنون پولش را داده‌ام قرار است ساخته شود. امیدواریم که فیلم بعدی بتواند مورچه ی بهتری را در کنار زنبور (Wasp) به نمایش بگذارد.

مرد مورچه ای (Ant-Man): بدترین فیلم دنیای سینمایی مارول !

کارگردان: پیتون رید

نویسندگان: ادگار رایت، جوئی کورنیش، آدام مک‌کی، پاول راد

تاریخ عرضه: ۱۷ جولای ۲۰۱۵

درآمد در باکس آفیس آمریکا: ۱۸۰.۲ میلیون دلار

درآمد در باکس آفیس جهانی: ۵۱۹.۳ میلیون دلار

Rotten Tomatoes: 82%

Metacritic: 64

Letterboxd: 3.4

CinemaScore: A

 

بخوانید: آمازون برای ارباب حلقه ها ۵۰۰ میلیون دلار هزینه خواهد کرد !

برگه قبل 1 2 3
مرجع
screencrush
تگ

نظر شما چیست؟

avatar
  عضویت  
اشاره به موضوع
بستن
بستن