اخبار سینمایی

نظر «استفن کینگ» درباره فیلم «یک مکان ساکت – A Quiet Place»

یک نظر مثبت از جانب «استفن کینگ» می‌تواند یک فیلم ترسناک کوچک را به یک فیلم بزرگ و پربیننده تبدیل کند. به‌طور مثال، تمجید او در پوستر اصلی فیلم «مرده شریر – The Evil Dead» ساخته «سم ریمی» در سال ۱۹۸۱ به شکل بسیار پررنگ نقش بست؛ و کمک بسیاری در تثبیت جایگاه فیلم به عنوان یک فیلم ترسناک کلاسیک شد. حال کینگ دوباره زبان به تعریف گشوده و این بار فیلم ترسناک جدید «جان کرازینسکی»، «یک مکان ساکت – A Quiet Place» را تحسین کرده است. این خالق اسطوره‌ای آثار ترسناک در شبکه اجتماعی توییتر این‌گونه نوشته است:

«یک مکان ساکت شاهکار است. بازی‌ها فوق‌العاده هستند؛ و ویژگی اصلی فیلم، سکوت است به‌طوری‌که لنز دوربین را در کنترل خود می‌گیرد؛ چیزی که در کمتر فیلمی شاهد آن بوده‌ایم.»

استفن کینگ، ۶ آوریل ۲۰۱۸، @StephenKing Via Twitter

یک مکان ساکت, امیلی بلانت, جان کرازینسکی,استفن کینگ, فیلم ترسناک, A Quiet Place

یک مکان ساکت هم‌اکنون در گیشه اوضاع خوبی را سپری می‌کند و فروش بسیار موفقی دارد؛ اما این تمجید کاملاً یک چیز متفاوت است. کینگ نه تنها از نقش‌آفرینی‌های بازیگران فیلم لذت برده، بلکه کاملاً تحت تأثیر شیوه داستان‌گویی کرازینکسی از طریق حرکات دوربینش قرار گرفته است و تأکید ویژه‌ای بر استفاده مناسب فیلم از «سکوت» برای نشان دادن فضا و لحنش، دارد.

این نکته را نیز باید بگوییم که کینگ کورکورانه از آثار ترسناک تمجید نمی‌کند. او از یک مکان ساکت بسیار تعریف کرده ولی در جایی نیز گفته که اصلاً از اقتباسی که «استنلی کوبریک» از کتابش، «درخشش» کرده، خوشش نیامده است. کینگ ثابت کرده که اگر چیزی را دوست نداشته باشد، آن را صریحاً اعلام می‌کند؛ پس می‌توان گفت که تمجید او از یک مکان ساکت واقعاً نکته قابل‌توجهی است.

این ستایش از سوی کرازینسکی نادیده گرفته نشده است و در شبی که در برنامه «Late Night with Seth Meyers» حضور داشت، به آن اشاره کرد. همچین مشخص شده که کینگ نه تنها کرازینکسی را تشویق و مورد دلگرمی قرار داده است، بلکه او را به تماشای مسابقه تیم Rex Sox نیز دعوت کرده است! کرازینسکی در این باره توضیح داد:

«او (کینگ) به من ایمیل زد و گفت که اگر طرفدار تیم Rex Sox هستی من می‌توانم بلیت‌هایم را با تو به اشتراک بگذارم؛ و من با خودم گفتم خدای من!»

کلیپی که در آن کرازینسکی در برنامه «Late Night with Seth Meyers» درباره یک مکان ساکت و نیز کینگ و واکنشش صحبت می‌کند را می‌توانید در ادامه مشاهده کنید.

یک مکان ساکت, امیلی بلانت, جان کرازینسکی,استفن کینگ, فیلم ترسناک, A Quiet Place

یک مکان ساکت هم‌اکنون در حال اکران است. اگر اطلاعات بیشتری درباره فیلم می‌خواهید، می‌توانید نقد و بررسی این فیلم ترسناک را در سایت آلبالو بخوانید. برای آگاهی از سایر اخبار سینمایی ترسناک با آلبالو همراه باشید.

بخوانید: ۵۰۰ میلیون دلار هزینه ساخت سریال جدید ارباب حلقه ها توسط آمازون !

مرجع
cinemablend
تگ

نظر شما چیست؟

avatar
  عضویت  
اشاره به موضوع
بستن
بستن