اخبار سریال و تلویزیون

خالق بازی تاج و تخت از آرزویش برای «بانوی سنگدل» می‌گوید

نویسنده مشهور، «جورج آر. آر. مارتین» می‌گوید اگر تصمیم‌گیری در دست او بود، «کتلین استارک» را به عنوان «بانوی سنگدل – Lady Stoneheart» در سریال بازی تاج و تخت احیا می‌کرد. حال که تنها یک فصل از سریال باقی مانده، سریال ثابت کرده است که از موقعیت‌ها و خطوط داستانی کلیدی و مهم کتاب‌ها پیروی نمی‌کند. از مکان‌ها گرفته تا خطوط داستانی و شخصیت‌ها، بسیاری از خوانندگان سری رمان‌های «نغمه یخ و آتش – A Song of Ice and Fire» نوشته مارتین، پی‌درپی از سریال اقتباسی شبکه HBO ناامید شده‌اند. در این میان حذف بحث‌برانگیز بانوی سنگدل از داستان این سریال پرطرفدار و موفق، صدای بسیاری از طرفداران را درآورده است.

برای اطلاعات بیشتر، در کتاب‌های مارتین، کتلین استارک پس از به قتل رسیدن در عروسی سرخ، به زندگی برگردانده می‌شود. وقتی که «انجمن برادری بدون پرچم»، جسد او را در رودخانه پیدا کردند، او به زندگی برگردانده شد گرچه در ازای بهایی سنگین؛ کتلین دیگر تفاوتی با یک مرده متحرک نداشته و به سختی می‌تواند صحبت کند؛ که باعث شده به او لقب بانوی سنگدل را بدهند. کتلین رهبری برادری را بر عهده گرفته و درصدد گرفتن انتقام از تمامی کسانی است که خانواده‌اش را نابودی کشاندند. خط داستانی بانوی سنگدل، بسیار تاریک و فوق‌العاده جذاب است و دیدن تغییر شخصت کتلین در سریال می‌توانست جذابیت سریال را چند برابر کند؛ همان‌گونه که نظر مارتین این است.

مجله Esquire China از طریق مجله Forbes مصاحبه‌ای با مارتین انجام داده است و در آن از مارتین پرسیده است که آرزوی دیدن کدام شخصیت حذف شده در سریال را بیشتر از همه دارد. بدون تعجب، پاسخ مارتین با پاسخ بسیاری از طرفداران یکسان بود. او گفت:

«در کتاب شخصیت‌ها می‌توانند از مرگ بازگردند. بعد از اینکه کتلین در غالب بانوی سنگدل احیا شد، تبدیل به قاتلی انتقام‌جو و بی‌رحم شده است. در کتاب ششم، من هنوز به نوشتن درباره او ادامه می‌دهم. او شخصیتی مهم در کتاب است و نگه‌داشتن او در داستان سریال، تغییری است که من آرزوی آن را دارم.»

بازی تاج و تخت, نغمه یخ و آتش, مارتین, کتلین استارک, بانوی سنگدل, Game of Thrones

همان‌طور که مارتین تائید کرده است، بانوی سنگدل نقش مهمی را در کتاب ششم، بادهای زمستان بازی خواهد کرد. داستان او در اوج حساسیت، در کتاب پنجم (رقصی با اژدهایان) رها شد؛ و مشخص است که نقش او در رهبری انجمن برادری بدون پرچم، بخشی از بازی بلندمدت مارتین در داستان است. از آنجا که طرفداران از دیدن بانوی سنگدل تا پایان فصل هفتم بازی تاج و تخت، ناامید شده‌اند؛ به احتمال زیاد بعد از این نیز به شخصیت وی پرداخته نخواهد شد و هرگز او را در سریال نمی‌بینیم. حتی بدون بانوی سنگدل، قسمت‌های پایانی بازی تاج و تخت، مسلماً باید سرشار از صحنه‌های اکشن و توطئه و نیرنگ باشد. در کنار حمله وایت واکرها، نبرد دو اژدها با یکدیگر و لشگرکشی نیروهای مختلف، سریال هنوز باید چیزهای زیادی را در این شش قسمت باقی‌مانده توضیح دهد.

در رابطه با آینده رمان‌ها، مارتین تائید کرده است که داستان تنها در هفت کتاب روایت خواهد شد (که از این هفت کتاب، پنج کتاب تاکنون توسط مارتین منتشر شده است). حال که طرفداران به‌طور طبیعی، داستان بیشتر و سریع‌تری می‌خواهند، برای مارتین کار راحت‌تری است که داستان را کوتاه‌تر و کارآمدتر در شش کتاب به پایان برساند. هر چه باشد، «نغمه یخ و آتش» و «بازی تاج و تخت»، هر دو در یک مکان مشابه یا متفاوت به پایان می‌رسند. بانوی سنگدل شاید هرگز در بازی تاج و تخت به تصویر کشیده نشود؛ اما شاید در اسپین آف این سریال حضور داشته باشد.

بخوانید: ناامیدکننده: اکران “نابودگر ۶” (Terminator 6) به تاخیر افتاد

مرجع
screenrant
تگ

نظر شما چیست؟

avatar
  عضویت  
اشاره به موضوع
بستن
بستن