اخبار سریال و تلویزیونسینما

مایکل سی هال از ریبوت سریال دکستر می‌گوید

هرگز نمی‌گویم هرگز!

طرفداران سریال فراموش‌نشدنی شبکه Showtime شاید شاهد بازگشت سریال درام جنایی محبوبشان به تلویزیون باشند. ستاره سریال دکستر ، «مایکل سی هال» در حال حاضر شاید درگیر پروژه دیگری باشد ولی در مصاحبه اخیرش بیان کرده است که هیچ‌گاه نگفته است که این قاتل سریالی به تلویزیون برنمی‌گردد.

دکستر، سریال شبکه Showtime که از مجموعه رمانی به همین نام توسط «جف لیندسی» اقتباس شده است؛ و روایتگر زندگی دکستر مورگان، متخصص خون شناسی پلیس شهر میامی در روز و یک قاتل سریالی در شب است. او از کد هری، مجموعه‌ای از قوانین و معیارها که توسط ناپدری‌اش در کودکی برای او وضع شده، پیروی می‌کند تا فقط بدترین جنایتکاران را به قتل برساند. سریال در هشت فصل، بین سال‌های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۳ پخش شد و محبوبیت و موفقیتی عظیم در میان منتقدین و بینندگان به دست آورد. سریال توانست برای شبکه Showtime چندین نامزدی جوایز امی، گلدن گلوب و SAG به دست آورد، در کنار بی‌شمار نامزدی و جایزه دیگر برای گروه بازیگری فوق‌العاده‌اش شامل مایکل سی هال، جنیفر کارپنتر، جیمز رمار، دیوید زایاس، لارن وِلِز، جولی بنز و بی‌شمار بازیگر مهمان شامل جان لیتگو، جولیا استیلز و جیمی اسمیث.

هم‌اکنون هال در حال نقش‌آفرینی در نقش‌هایی است که فاصل بسیاری با دکستر مورگان دارند؛ نظیر جان اف کندی در سریال «تاج – The Crown» و سریال اقتباسی جدید نتفلکیس، «Safe» که بر اساس رمان نویسنده مشهور «هارلن کوبن» ساخته شده است. نقش‌هایی که هال از زمان پایان سریال ایفا کرده است، کاملاً متضاد شخصت دکستر مورگان بوده‌اند. با این حال این بازیگر هنوز از شخصیت دکستر روی برنگردانده است. هال در گفت‌وگویی با ورایتی پیرامون نقشش در سریال «Safe»، زبان‌بازی کرد و گفت که آماده است تا دوباره به این نقش برگردد. او گفت:

«شاید نحوه پایان یافتن سریال، این امکان را به ما بدهد که دوباره دکستر را ملاقات کنیم. من برای نقش خودم منتظر تصور یا شنیدن ایده‌ای که ارزش انجام دادن را دارد هستم؛ اما هرگز نمی‌گویم هرگز!»

دکتسر, دکستر مورگان, دبرامورگان, جنیفر کارپنتر, مایکل سی ها, Dexter, debra morgan, dexter morgan, Michael C. Hall, Jennifer Carpenter
مایکل سی هال و جنیفر کارپنتر

در یک چشم‌انداز تلویزیونی، جدید کردن هر چیز قدیمی، موفقیت‌آمیز به نظر می‌رسد (نمرات بالای سری بازسازی‌شده سریال Roseanne را می‌توانید چک کنید). ایده دیدن دوباره یک شخصیت محبوب مانند دکستر واقعاً جذاب است. سریال در زمان پخش خودش بارها بینندگان را درباره اخلاقیات به چالش می‌کشید؛ به گونه‌ای که بینندگان درباره قضاوت شخصیت دکستر به تعارض می‌خوردند، با اینکه می‌دانستند که او قاتل سریالی است. در کنار این مباحث چالش‌برانگیز، سریال تعدادی از بهترین نقش‌آفرینی‌های تاریخ تلویزیون را به بینندگانش نقدیم کرد و همچنین توانست نام‌های بزرگی را به عنوان بازیگر مهمان به سریالش بکشاند. قسمت پایانی سریال از جنجالی‌ترین قسمت‌های تاریخ سریال تلویزیونی بود؛ گرچه بسیاری از نحوه پایان یافتن سریال راضی نبودند. بسیاری از بینندگان گمان می‌کردند که دکستر در نهایت دست به یک فداکاری بزرگ برای پایان دادن به درد و رنج خویش میزند، نه اینکه به یک چوب‌بر تبدیل شود.

بازگشت دکستر می‌تواند خاطره پایان سریال را برای بسیاری از طرفداران پاک کند. آیا دکستر در روز به عنوان یک چوب‌بر فعالیت می‌کند و شب به یک قاتل سریالی تبدیل می‌شود یا فقط یک چوب‌بر ساده است؟ یا مانند سریال «Roseanne» که تصمیم گرفت «دن» را از مرگ بازگرداند، «دب» نیز در این سریال زنده شود و تمامی آن آشفته بازی‌های قسمت پایانی فصل هشت فراموش شود. حال که هنوز مشخص نیست آیا واقعاً ریبوت دکستر انجام خواهد شد یا نه اینکه مایکل سی هال آن را مدنظر می‌گیرد، یک روزنه امید برای طرفداران به حساب می‌آید.

 

بخوانید: آغاز ساخت فصل چهارم سریال “بهتره با ساول تماس بگیری” (Better Call Saul)

مرجع
screenrant
تگ

نظر شما چیست؟

avatar
  عضویت  
اشاره به موضوع
بستن
بستن