اخبار سینمایی

آیا “پلنگ سیاه ۲” (Black Panther) در راه خواهد بود؟

فاز چهارم فیلم​های دنیای سینمایی مارول به زودی آغاز خواهد شد و به نظر می​رسد “رایان کوگلر” کارگردان فیلم اول “پلنگ سیاه” (Black Panther) نیز با دنباله این فیلم،با نام احتمالی پلنگ سیاه ۲ باز خواهد گشت. در حال حاضر اکران “انتقام​جویان: نبرد ابدیت” (Avengers: Infinity War) به تازگی آغاز شده است، یکی از بهترین​های مارول که سال بسیار خوبی که آن​ها با “پلنگ سیاه” آغاز کردند را کامل می​سازد. “پلنگ سیاه” با موفقیت توانست از پس تمام انتظارات برآمده و در گیشه به موفقیت فروش ۱٫۳ بیلیون دلاری دست یابد؛ حالا نیز طرفداران دنیای مارول باری دیگر در “جنگ ابدیت” به واکندا، سرزمین “پلنگ سیاه” بازمی​گردند.

هرچند که سومین گردهمایی قهرمانانمان در سرزمین “پلنگ سیاه” رخ می​دهد، مخاطبان بیشتر در انتظار دنباله​ای کامل و یکه بر این فیلم هستند که تمام تمرکز آن بر واکاندا باشد. مارول تاکنون به طور دقیق برنامه​اش در مورد فاز چهارم را اعلام نکرده، اما آنچه که مسلم است، این است که “پلنگ سیاه ۲” چیزی کمتر از فیلم قبلی نخواهد داشت. تاکنون نیز خبری رسمی از مارول در اینباره منتشر نشده است، اما دو نفر از کارگردانان بزرگ این استودیو تایید کردند که رایان کوگلر بازخواهد گشت تا کارگردانی دومین فیلم این قهرمان سیاه​پوست را برعهده گیرد.

Marvel, Black Panther 2, Black Panther, The Avengers, انتقام جویان, پلنگ سیاه 2

خوشبختانه در کنفرانس خبری “جنگ ابدیت”، توانستیم با “جو” و “آنتونی روسو” صحبتی داشته باشیم و از آن​ها راجع به اینکه چه کسانی پیش از اکران جهانی به تماشای آن نشسته​اند، سوال کنیم. قابل درک است که چرا برادران روسو تا جای ممکن “جنگ ابدیت” را خارج از دسترس خیلی​ها قرار داده​اند، اما “جیمز گون” به عنوان مثال، یکی از کسانی بود که قبلا اعلام کرد آن را تماشا کرده است. البته جیمز گون جزو عوامل این فیلم نیست و دلیل اینکه پیش از اکران عمومی توانست این فیلم را تماشا کند نیز این است که ساخت “محافظان کهکشان ۳” (Guardians of the Galaxy Vol. 3) برعهده اوست. در حال حاضر نیز با توجه به صحبت​های برادران روسو، او تنها کسی نبوده است که به تماشای این فیلم نشسته، بلکه کسانی که در ساخت فیلم​های فاز چهارم دنیای سینمایی مارول شرکت دارند نیز، از جمله کوگلر به تماشای این فیلم نشسته​اند.

“ما تاکنون از جیمز (گون)، جان واتس، و رایان کوگلر خواسته​ایم تا این فیلم را تماشا کنند. پس، بله، آن​ها مشغول کار برروی فیلم​هایی هستند که داستان جنگ ابدیت بر آن​ها تاثیرگذار خواهد بود.”

این حرف رسما تایید می​کند که کوگلر به دنیای سینمایی مارول باز خواهد گشت. “کوین فیگ” هم قبلا اعلام کرده بود که علاقه​مند است تا مجددا با کوگلر همکاری کند، از اینرو می​توان با اطمینان گفت که موفقیت “پلنگ سیاه ۲” چندان دور از انتظار نخواهد بود. اگر کار بر روی داستان این فیلم آغاز شده باشد، می​توانیم امیدوارم باشیم که حدودا تابستان یا پاییز ۲۰۲۰ شاهد اکران آن خواهیم بود، هرچند که در هرحال حاضر عده​ای احتمال می​دهند تاریخ اکران این فیلم اواسط ۲۰۲۱ تعیین شود.

Marvel, Black Panther 2, Black Panther, The Avengers, انتقام جویان, پلنگ سیاه 2

در هر صورت مهم نیست که تاریخ اکران “پلنگ سیاه ۲” چه زمانی باشد، مهم این است که کوگلر برای هدایت این فیلم بازمی​گردد و این نشانه بسیار خوبی است. او واقعا به زیبایی واکاندا را زنده کرد و ایده​هایی بسیار خوب برای دنباله این فیلم آماده ساخت؛ واقعا نمی​شود فرد دیگری جز او را تصور کرد که واکاندا را اینبار نیز از سایه​ها بیرون آورد. اگر تغییری در برنامه رخ ندهد، کوگلر به هفتمین کارگردان مارول تبدیل می​شود که دومین فیلمش را نیز می​سازد. هرچند که فعلا ممکن است اشتباهی کوچک در حرف​های روسو رخ داده باشد و فعلا باید منتظر باشیم تا اعلامیه​ای رسمی از سوی مارول در خصوص “پلنگ سیاه ۲” و عوامل آن منتشر شود.

نظر شما در مورد اولین فیلم “پلنگ سیاه” که به تازگی اکران شد چیست؟ آیا برای دیدن دنباله این فیلم مثل ما هیجان​زده هستید؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

 بخوانید: نبردی بسیار طولانی در “انتقام جویان: جنگ ابدیت” در راه است

مرجع
screenrant
تگ

نظر شما چیست؟

avatar
  عضویت  
اشاره به موضوع
بستن
بستن