اخبار سریال و تلویزیونتلویزیون

به پارک راج خوش آمدید: بررسی پارک جدید سریال وست ورلد

تمام نکاتی که باید درباره لوکیشین جدید سریال درام شبکه HBO بدانید

توجه: این مقاله حاوی اسپویلر هایی از قسمت سوم فصل دوم سریال وست ورلد از شبکه HBO می‌باشد.

تماشاگران سریال وست ورلد از زمانی که فصل اول آن به پایان رسید، تمایل زیادی به شناخت سرزمین های بیرون از پارک غرب وحشی، مخصوصاً دنیای شوگان، نشان داده‌اند. این سرزمین که خیلی‌ها آن را دنیای سامورایی نامیده‌اند، زمانی کشف شد که ماییو (با بازی تاندی نیوتن)، یکی از میزبان های بسیار حساس، در تلاش برای فرار به دنیای واقعی پا به آنجا گذاشت. خوشبختانه پس از گذشت زمانی طولانی، در قسمت سوم فصل دوم سریال وست ورلد دنیای شوگان و دنیای ماییو دوباره بهم رسیده‌اند. اما این اتفاق کاملاً تحت تأثیر معرفی یک پارک جدید به نام پارک راج قرار گرفت. پارک راج یا پارک شماره شش، سومین مکان خاصی است که در قلب وست ورلد جای گرفته است. اولین نشانه‌ها از وجود چنین دنیایی در اولین تیزر فصل دوم سریال، در نمایشگاه کامیک کان ۲۰۱۷، که تنها یک هفته پس از شروع تولید آن فصل منتشر شد، دیده شده بود. در تیزر، تماشاگران صحنه‌ای از تقابل برنارد لاو (با بازی جفری رایت) و یک ببر را مشاهده می‌کردند. بسیاری از مشتاقان، که من نیز جزوشان بودم، فکر می‌کردند که این ببر همان موجودی است که در دنیای شوگان وجود داشت. البته دیالوگ اشلی استابز در قسمت اول فصل دوم وست ورلد این نظریه را کاملاً رد کرد‌. او در حالی که در کنار برنارد ایستاده بود و به حیوانی نگاه می‌کرد که حدود یک سال در رادار طرفداران وست ورلد بود، گفت: “ما در پارک شماره شش، ببر بنگال هم داریم. در حقیقت هیچ‌گاه مرزی بین پارک‌های مختلف وجود ندارند.”

سایت DelosDestinations (سایت رسمی سریال وست ورلد و پارک‌های آن) قبل از اینکه فصل دوم سریال عرضه شود، وست ورلد و دنیای شوگان را به ترتیب به عنوان پارک‌های شماره یک و دو، در کنار ۴ پارک دیگر که البته همگی اسم گذاری نشده بودند، را مشخص کرده بود تا مجموع این پارک‌ها به ۶ برسد. اما پس از گذشت قسمت سوم فصل دوم بود که پارک شماره شش نیز نامش مشخص شد؛ راج

این پارک نام خود را از بریتیش راج، شخصی که هنگام سلطه بریتانیا در هند کشور خود را آزاد کرد، گرفته است. پارک راج در سایت شخصی‌اش اینگونه معرفی می‌شود: आइये और अनुभव कीजिए , समय के साथ खोये हुए स्थान की भव्यताऔर प्रेम क. شاید تنها راهی که می‌توان موجودات منقرض شده این دنیا را دوباره مشاهده کرد، در کوه‌های بلند و جنگل های سبز و وسیع پارک راج باشد. جمله اول که به زبان هندی نوشته شده است بدین معناست: “بیایید تا عظمت و عشقی که سال هاست آن را از دست داده‌اید در این سرزمین تجربه کنید.”

سریال وست ورلد - پارک راج - وست ورلد - شوگان

بنظر می‌رسد هدف از ساخت پارک راج، ترکیبی از ایجاد آرامش و تماشای مناظر خیره کننده است که البته با هیولاهایی از مکان و زمانی دیگر پر شده است. به طور سطحی این پارک می‌تواند نشانه‌ای برای حدس زدن بازه زمانی‌ایست که سریال وست ورلد در آن اتفاق می‌افتد. بدون در نظر گرفتن هرآنچه که بیرون از این پارک‌ها وجود دارد، در حال حاضر با دنیایی روبرو هستیم که در آن ببر های بنگال، ماموت ها و دیگر موجودات خیره کننده نه تنها ناپدید نشده اند، بلکه دیگر حتی اثری از آن‌ها نمانده است.

سریال وست ورلد - پارک راج - وست ورلد - شوگان

اگر بخواهیم در مورد جزئیات خود این پارک بگوییم، تنها اطلاعات رسمی ما مواردی است که در ابتدای قسمت سوم نمایش داده شد. اولین نکته این است که این پارک توسط یک شهردار اداره می‌شود. یکی از سرگرمی‌های او، دعوت مهمان‌ها و نمایش پارک راج به آنهاست؛ این پارک توجه افرادی که به دنبال شکار کردن هستند، مثل نیکولاس (با بازی نیل جکسون) و گریس (با بازی کاتجا هربرس)، را به خود جلب می‌کند. این دو نفر به دل دنیایی وارد می‌شوند که ببر های بنگال آن در حاشیه پارک کمین کرده‌اند. با توجه به اینکه گریس (و ببر) توانستند با پای پیاده از پارک راج به وست ورلد برود، منطقی است که بگوییم پارک راج و وست ورلد از لحاظ جغرافیایی در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند.

سریال وست ورلد - پارک راج - وست ورلد - شوگان

آخرین حقیقتی که درباره پارک راج می‌دانیم این است که با موسیقی متن فوق‌العاده همراه شده است. بار دیگر سازنده موسیقی متن سریال وست ورلد، رامین جوادی، یک موسیقی بی‌نظیر برای این قسمت با نام ارتش هفت اقلیمآماده کرده است.

بخوانید: تمام اخبار مرتبط با سریال وست ورلد !

مرجع
hollywoordreporter
تگ

نظر شما چیست؟

avatar
  عضویت  
اشاره به موضوع
بستن
بستن