اخبار سینماییانیمیشن

شگفتی سازی “شگفت‌انگیزان ۲” در گیشه

به خوبی می‌دانستیم طرفداران دنیای انیمیشن، پس از این همه سال انتظار، از خبر اکران “شگفت‌انگیزان ۲” (Incredibles 2) بسیار هیجان‌زده شده‌اند، اما هیچکس فکرش را هم نمی‌کرد که “شگفت‌انگیزان ۲” اینگونه قرار باشد گیشه را تصاحب کند. پس از حدود یک ماه و نیم از تاریخ اکران، این سومین فیلم دیزنی در سال ۲۰۱۸ و ۳۶امین فیلم کل تاریخ این کمپانی است که رکورد فروش یک میلیارد دلاری را ثبت می‌کند.

کمی بیش از نیمی از این فروش، یا به طور دقیقتر حدود ۵۷۴ میلیون دلار آن، در داخل آمریکا و بقیه آن طبق آمار ارائه شده از سوی سایت “Box Office Mojo” در خارج از آمریکا بوده است. حتی با در نظر گرفتن تورم این سال‌ها، با پیشرفت قابل ملاحظه‌ای نسبت به فیلم اول روبرو هستیم، که فروشی کمتر از ۴۰۰ میلیون دلار داخل آمریکا و ۶۳۳ میلیون دلار خارج از آمریکا به ثبت رساند.

Disney, Pixar, Incredibles 2, Avengers: Infinity War, Jurassic World: Fallen Kingdom, Christopher Robin, Black Panther, Thor: Ragnarok, Ant-Man and the Wasp, A Wrinkle in Time, Solo: A Star Wars Story, شگفت‌انگیزان 2

این استقبال فوق‌العاده از “شگفت‌انگیزان ۲” آن را در کنار دیگر فیلم‌های ابرقهرمانی مشهور این روزها، یعنی “پلنگ سیاه” (Black Panther) و “انتقام جویان: نبرد ابدیت” (Avengers: Infinity War)، و در کلاب میلیاردی‌های گیشه در سال ۲۰۱۸ قرار می‌دهد. به جز این سه فیلم، تنها این “دنیای ژوراسیک: قلمروی سقوط کرده” (Jurassic World: Fallen Kingdom) است که توانسته با فروش جهانی حدود ۲/۱ میلیارد دلاری رتبه سوم را در این گروه بدست آورد.

“شگفت‌انگیزان ۲” به مثال مناسبی دیگر از توانایی عجیب دیزنی در تصاحب گیشه تبدیل شده است. تحسین برانگیزترین بخش آن نیز این است که دیزنی توانسته است بیش از نیمی از گیشه را در حالی بدست آورد که امسال تنها ۶ فیلم برروی پرده سینماها دارد. این فروش حدودا ۳ میلیارد دلاری حاصل اکران فیلم‌های “چین‌خوردگی در زمان” (A Wrinkle in Time)، “سولو: داستانی از جنگ ستارگان” (Solo: A Star Wars Story) و “مرد مورچه‌ای و زنبورک” (Ant-Man and the Wasp) در سال جاری، و فیلم‌های “جنگ ستارگان: آخرین جدای” (Star Wars: The Last Jedi)، “ثور: رگنراک” (Thor: Ragnarok)، “کوکو” (Coco) در اواخر سال قبل است.

Disney, Pixar, Incredibles 2, Avengers: Infinity War, Jurassic World: Fallen Kingdom, Christopher Robin, Black Panther, Thor: Ragnarok, Ant-Man and the Wasp, A Wrinkle in Time, Solo: A Star Wars Story, شگفت‌انگیزان 2

تماشای تلاش پیکسار برای رسیدن به دیزنی نیز بسیار جالب خواهد بود. تابستان آینده نوبت به اکران “داستان اسباب‌بازی‌ها ۴” (Toy Story 4) خواهد رسید که اگر کمی هم به برادر بزرگترش “داستان اسباب‌بازی‌ها ۳” شباهت داشته باشد به راحتی به عضویت کلاب میلیاردی‌ها در خواهد آمد. هرچند که مجموعه “داستان اسباب‌بازی‌ها” ستاره پیسکار محسوب می‌شود، طرفداران این مجموعه کمی نگران و البته کنجکاو هستند که داستان چهارمین فیلم چگونه پیش خواهد رفت، خصوصا که به نظر می‌رسید داستان این اسباب‌بازی‌های دوست‌داشتنی در سومین فیلم به پایانی شیرین رسید.

“شگفت‌انگیزان ۲” و “مرد مورچه‌ای و زنبورک” هردو جزو ده فیلم پرفروش این روزها هستند که مدت طولانی‌ای از اکران آن‌ها نمی‌گذرد، از این رو حالا حالاها زمان دارند تا به رکورد فروش دیزنی بیافزایند. “شگفت‌انگیزان ۲” احتمالا به زودی جای “شوالیه تاریکی” (The Dark Knight) و در رتبه ۳۵ام فروش کلی خواهد نشست و شاید حتی بتواند بیشتر از این‌ها نیز صعود کند. البته فعلا باید منتظر اکران نسخه لایو-اکشن وینی د پو، یعنی “کریستفور رابین” (Christopher Robin) و رقابت میان این سه فیلم نیز باشیم. البته احتمال آنکه “وینی د پو” بتواند به فروش میلیاردی دست یابد، بسیار کم به نظر می‌رسد اما قطعا فروش آخر هفته را تصاحب کرده و به فروش کلی دیزنی نیز مقدار قابل توجهی خواهد افزود. دیزنی احتمالا به زودی شاهد حضور سه فیلمش در میان ده فیلم پرفروش این امسال خواهد بود.

بخوانید: معرفی و بررسی فصل اول سریال پیکی بلایندرز

مرجع
cinemablend
تگ

نظر شما چیست؟

avatar
  عضویت  
اشاره به موضوع
بستن
بستن