اخبار سینمایی

کدام ابرقهرمانان در انتقام جویان ۴ زنده می‌شوند – بررسی دنیای مارول

این متن حاوی اسپویلر هایی از دنیای مارول است. هر روزی که می‌گذرد بیشتر به اکران فیلم انتقام جویان ۴ نزدیک می‌شویم و هرچه بیشتر احساس می‌شود که مرگ هایی که در انتهای فیلم انتقام جویان: جنگ ابدیت و فیلم مرد مورچه‌ای و زنبورک شاهد بودیم، واقعی نبودند! باتوجه به اینکه هنوز ۹ ماه تا اکران دنباله جنگ ابدیت باقی‌مانده است، انتظار می‌رود که مدارک بیشتری از زنده بودن شخصیت‌های محبوبی که در فیلم‌های قبلی کشته شدند بدست بیاوریم.

ابرقهرمان های انتقام جویان ۴ - جنگ ابدیت
جالب توجه‌ است که تمامی این مدارک، از میان سخنان تولیدکنندگان، بازیگران و صحنه‌های فیلم‌های قبلی استخراج می‌شوند. همانطور که می‌دانید، دنیای سینمایی مارول (MCU) آنقدر وسیع است که می‌توانید با گشت و گذاری در آن، سرنخ هایی از داستان فیلم بعدی بدست بیاورید. برای مثال، یکی از مصاحبه‌های قدیمی پیرامون انتقام جویان: جنگ ابدیت که با حضور بازیگران مرد عنکبوتی و دکتر استرنج انجام شده بود نشان می‌دهد که مرگ دکتر استرنج در انتهای جنگ ابدیت تقریباً غیرممکن است. البته باید خاطر نشان کرد که سخنان آن‌ها تا قبل از اکران فیلم مرد مورچه‌ای و زنبورک هیچ اهمیتی نداشت. اما حالا مدرک جدیدی بدستمان رسیده است که ادعا می‌کند بسیار بعید است که دکتر استرنج جزو افرادی باشد که با بشکن زدن تانوس مردند. گشت و گذار در دنیای مارول و سرک کشیدن به گوشه و کنار آن بیشتر از قبل مشخص می‌کند که حضور دکتر استرنج برای شکست دادن تانوس الزامی است. یه لحظه فکر کنید: دکتر استرنج بود که با دیدن آینده، از میان ۱۴ میلیون اتفاقی که قرار بود بیفتند، متوجه آن اتفاقی شد که نشان می‌داد انتقام جویان بر شخصیت منفی جدیدی غلبه خواهند کرد. همچنین او احتمالاً از عمد اجازه داد تا استارلرد نقشه‌ای بدون نقص را خراب کند؛ نقشه‌ای که طبق آن باید دستکش مخصوص تانوس از دستکش دزدیده می‌شد؛ دکتر استرنج می‌دانست که وجود دستکش برای شکست تانوس ضروری است.

ابرقهرمان های انتقام جویان ۴ - جنگ ابدیت
او در حالی مرد آهنی را نجات داد که می‌دانست تونی استارک قرار است مانع اتفاق مهمی در آینده شود و به او گفت؛ ما در انتهای بازی قرار داریم، که این حرف نشان می‌دهد آن‌ها در دنیایی هستند که تانوس پیروز نمی‌شود. و البته به لطف مرد مورچه‌ای ۲، می‌دانیم که تمام اتفاق هایی که پیش از بشکن زدن تانوس افتاد، طبق یک زمان‌بندی مشخص پیش رفته بودند تا اسکات لنگ در سرزمین کوانتومی گیر بیفتد.
با همه این اوصاف، وقت آن است که اطلاعات جدیدی درباره دکتر استرنج که از رددیت به دست مان رسیده است را بازگو کنیم. تا وقتی که این جادوگر می‌تواند آینده‌ای فراتر از مرگش را ببیند، نخواهد مرد ! این تئوری بدین شکل است:

LordoftheDeadEnd: دکتر استرنج پودر نشده است. بدن او نابود شده است اما قبل از بشکن زدن، او به درون استرال پلین رفته است.
مدارک: از شخصیت‌های افسانه‌ای داستان آمده است که افراد نمی‌توانند فراتر از مرگشان را ببیند. اگر استرنج بمیرد، نمی‌تواند از میان ۱۴ میلیون آینده ممکن، آینده واقعی را ببیند.
در فیلم خودش، هنگامی که در نبرد با یکی از دشمنانش بدنش نابود می‌شود، بازهم در فرم ستاره‌ای خود زنده می‌ماند. پس نتیجه میگیریم که او می‌تواند مستقل از فرم فیزیکی خود زنده بماند.در مصاحبه‌ای با تام هالند و بندیکت کامبربچ، هالند خاطر نشان کرد که کامبربچ در فیلم انتقام جویان ۴ با دنیای کوانتومی سر و کله خواهد زد. گزارش ها نیز حاکی از آن است که دکتر استرنج حضور پرنقشی در انتقام جویان ۴ خواهد داشت و تقریباً ۳۰ درصد از بودجه فیلم را به خود اختصاص داده است !
تئوری: استرنج در فرم ستاره‌ای خود زنده است و مرد مورچه‌ای را از دنیای کوانتومی نجات می‌دهد و با استفاده از بدن او، مانند بن کنوبی، در فیلم حضور خواهد داشت.

تمام پستی که در رددیت منتشر شده را در اینجا مشاهده می‌کنید اما بخش‌های مهم آن بولد شده است. این بخش‌ها نشان می‌دهد که مرگ هایی که در انتقام جویان: جنگ ابدیت شاهدشان بودیم نهایی نیستند، اگرچه ممکن است تئوری بالا کاملاً درست از آب درنیاید. حالا بیایید نگاهی به تئوری این پست درباره دکتر استرنج بیاندازیم. شخصیت افسانه‌ای ذکر شده همان جد دکتر استرنج است که به عنوان جادوگر برتر شناخته می‌شده است، پس انتظار می‌رود که قدرت‌های جادویی او نیز مانند دکتر استرنج بوده باشد. در این صحنه، شخصیت افسانه‌ای می‌خواهد به دکتر استرنج بگوید که مرگش نزدیک است.

بخوانید: نقد و بررسی فیلم مرد مورچه‌ای و زنبورک – بدون اسپویلر

همانطور که می‌بینید، او نسخه های مختلفی از آینده را زندگی کرده است و حالا تمام آن زندگی ها به مرگ او ختم می‌شوند. همچنین است ممکن است که به دکتر استرنج گفته باشد که او نمی‌تواند اتفاقات فراتر از مرگ خودش دیده باشد.

ابرقهرمان های انتقام جویان ۴ - جنگ ابدیت
حالا با اطلاعاتی که داریم می‌دانیم وقتی دکتر استرنج می‌گوید دنیایی را دیده است که در آن انتقام جویان پیروز خواهند شد، عملاً گفته است که مرگ او در انتقام جویان:‌ جنگ ابدیت اتفاق نیفتاده است. در بعضی از ۱۴ میلیون دنیای دیگر ممکن است که دکتر استرنج در میان کشته شدگان بوده یا اینکه تجهیزات لازم برای شکست تانوس را در اختیار نداشته است. به هرحال مشخص است که دنیای وجود دارد که در آن، انتقام جویان پیروز می‌شوند و دکتر استرنج نیز نمی‌میرد.
شاید بدن او به خاکستر تبدیل شده باشد اما او نمرده است و این نشان می‌دهد که شاید مرگ های دیگر نیز نهایی نباشند !

 

بخوانید: نگاه تخصصی آلبالو به انتقام جویان: جنگ ابدیت

مرجع
BGR
تگ

نظر شما چیست؟

avatar
  عضویت  
اشاره به موضوع
بستن
بستن