اخبار سینمایی

فیلم «رامپتل استیل‌اسکین» با هنرنمایی «پیتر دینکلیج» ساخته می‌شود

«پیتر دینکلیج» تصمیم گرفته است که در یک پروژه بزرگ پس از پایان سریال «بازی تاج و تخت» شرکت کند؛ او اکنون برای بازی در فیلم «رامپتل استیل‌اسکین – Rumpelstiltskin» کمپانی «سونی پیکچرز» آماده می‌شود. او دیگر لازم نیست آن ریشی که برای سریال بازی تاج و تخت بلند کرده است را بتراشد.

این بازیگر برنده جایزه‌ امی و ستاره سریال بازی تاج و تخت تصمیم گرفته که بعد از بازنشسته شدن از دنیای افسانه‌ای وستروس پا به یک دنیای افسانه‌ای دیگر بگذارد و قراردادی برای تهیه‌کنندگی و بازیگری در فیلم «رامپتل استیل‌اسکین» که بر اساس افسانه‌ای به همین نام ساخته می‌شود را امضا کرده است. این اولین پروژه پس بازی تاج و تخت دینکلیج نیست. شیر خاندان لنیستر یک فیلم دیگر از کمپانی HBO به نام My Dinner with Hervé را برای نمایش در سال جاری به همراه چند پروژه دیگر در برنامه دارد. بااین‌حال به نظر می‌رسد که «رامپتل استیل‌اسکین» اولین پروژه او با سونی پیکچرز است که از قرار معلوم پروژه‌ای بزرگ و مهم نیز به شمار می‌رود. پاتریک نس (خالق اسپین آف سریال دکتر هو) وظیفه نوشتن فیلم‌نامه اثر را بر عهده گرفته و کارن روزنفلت، مت اسمیت، دیود آلبرت، دوید جینسبرگ و جان وینستاک تهیه‌کنندگی فیلم را بر عهده دارند.

«رامپتل استیل‌اسکین» دینکلیج را در فضای داستان‌گویی فانتزی نگه می‌دارد، فقط این بار با ظرفیت عمومی بیشتر. برای شماهایی که با داستان‌های فانتزی «برادران گریم» آشنا نیستید، دانستن این کته خالی از لطف نیست که «رامپتل استیل‌اسکین» کاملاً با فضای تیره و جدی بازی تاج و تخت همخوانی دارد.

پیتر دینکلیج,Peter Dinklage, Rumpelstiltskin, رامپتل استیل‌اسکین, بازی تاج و تخت, تیریون لنیستر, Game of Thrones

«رامپتل استیل‌اسکین» داستان یک آسیبان است که به پادشاه دروغ می‌گوید که دخترش می‌تواند کاه را طلا تبدیل کند. پس دختر بیچاره در یک برج زندانی می‌کنند تا او کاه را به طلا تبدیل کند یا آنکه گردن زده شود. وقتی دختر در اوج ناامیدی و بیچارگی است، ناگهانی موجودی کوتوله به نام رامپتل استیل‌اسکین سر می‌رسد و رشته‌های کاه راه طلا تبدیل می‌کند تا زمانی که دختر قبول کند گردنبندش را به او بدهد. دختر قبول می‌کند و مقداری طلا به دست می‌آورد و بعد از آن ماجرا، همگی به خوبی و خوشی زندگی می‌کنند. شوخی کردم؛ معلوم است که نه! چنین اتفاق هرگز نمی‌افتد! همه‌چیز بسیار شدیدتر از آنچه دختر فکرش را بکند پیش می‌رود و اوضاع از کنترل وی خارج می‌شود و ما همگی یک درس باارزش می‌گیریم که چرا نباید به یک کوتوله شیطانی اعتماد کرده و به او کلوچه بدهیم!

هنوز مشخص نیست که کدام بخش‌های این افسانه، اقتباس خواهند شد یا در چه زمانی دینکلیج برای بازی در نقش شخصیتش کوچکش حاضر خواهد شد.

برای آگاهی از اخبار بیشتر پیرامون این فیلم و سایر اخبار سینمایی با آلبالو همراه باشید.

بخوانید: «جسی پینکمن» در فصل جدید «بهتره با سال تماس بگیری»؟

مرجع
denofgeek
تگ

نظر شما چیست؟

avatar
  عضویت  
اشاره به موضوع
بستن
بستن