اخبار سینمایی

فهرست فیلم‌های بعدی مجموعه «سریع و خشن» به همراه نام‌ها و تاریخ عرضه‌شان

فیلم «سرنوشت خشمگین» ساخته «اف. گری گری» در زمان خود چنان صدر جدول فروش را از آن خود کرد که تا مدت‌ها یک موفقیت بی‌نظیر به شمار می‌رفت. نه‌تنها بزرگ‌ترین و پرفروش‌ترین افتتاحیه سینمایی تا زمان خود به شمار می‌رفت، بلکه توانست به فروش جهانی ۱٫۲۳ میلیارد دلار دست پیدا کند. بااین‌حال در پس فیلم پیشین مجموعه خود یعنی «سریع و خشن ۷» با فروش ۱٫۵۱۶ میلیارد دلاری جای گرفت. کمپانی یونیورسال پیکچرز و فیلم‌سازان و گروه سریع و خشن همچنان معتقدند که موتور مجموعه آن‌ها همچنان قدرت دارد.

فیلم «سرنوشت خشمگین» به عنوان اولین فیلم یک سه‌گانه جدید در مجموعه سریع و خشن، معرفی‌شده است؛ و یونیورسال پیکچرز پیش‌تر اعلام کرده بود که یک فیلم اسپین آف از دو تا از محبوب‌ترین شخصیت‌های این مجموعه ساخته خواهد شد؛ اما ما از فیلم‌های بعدی سریع و خشن چه چیزی میدانیم؟ ما این مطلب را برای پاسخگویی به این پرسش آماده کرده‌ایم و فیلم‌های پیش روی مجموعه سریع و خشن را با نام‌ها و تاریخ اکرانشان فهرست کرده تا علاقه‌مندان به این مجموعه فیلم تا جای ممکن اطلاعات به‌روزی داشته باشند؛ بنابراین، بدون نیاز به توضیح بیشتر، به سراغ فیلم‌های آینده مجموعه سریع و خشن می‌رویم که راهی بسیار سخت برای در صدر نگه‌داشتن خود دارند.

هابز و شاو (Hobbs And Shaw)

وقتی‌که «وین دیزل» با خوشحالی که اعلام کرد دو فیلم دیگر از مجموعه سریع و خشن طی چند سال آینده به روی پرده خواهد رفت و تعداد فیلم‌های مجموعه به عدد ده می‌رسد، ما هم بسیار خوشحال شدیم ولی به نظر می‌رسد که او اندکی رازداری به خرج داده بود، زیرا یک فیلم دیگر از این مجموعه ساخته خواهد شد که اسپین آف دو شخصیت هابز و شاو با بازی «دواین جانسون» و «جیسون استتهام» خواهد بود. این موضوع با توجه به سابقه‌ای که بین دیزل و جانسون وجود دارد، قابل‌درک است. مدت کوتاهی از اکران «سرنوشت خشمگین» و افتتاحیه رکوردشکن آن نگذشته بود که یونیورسال با جانسون بر سر ساخت یک فیلم برای شخصیت‌های هابز و شاو به توافق رسید. «سرنوشت خشمگین» توانست کار فوق‌العاده درخشانی در کنار هم قرار دادن شخصیت‌ها در فیلم انجام دهد و هابز و شاو را در چندین صحنه در کنار هم قرار داد که بسیار موردپسند طرفداران واقع شد. استتهام و جانسون نیز نشان دادند که می‌توانند زوج سینمایی خوبی برای همدیگر باشند. شایعاتی نیز وجود داشت که فیلم شامل چند صحنه حذف‌شده است که در آن شخصیت‌ها می‌خواستند آن مبارزه که مدت‌ها به یکدیگر وعده می‌دادند را انجام دهند تا اینکه در لحظه آخر نظرشان عضو شد و تصمیم گرفتند با یکدیگر همکاری کنند. این ماجرا به ساخت این فیلم اسپین آف ختم شد. تاکنون نامی برای فیلم در نظر گرفته نشده است؛ بااین‌حال یک فیلم بلاک باستری با پتانسیل بالا برای درخشش به شمار می‌رود.

تاریخ اکران: ۲۶ جولای ۲۰۱۹

سریع و خشن, fast and the furious, جیسون استتهام, دواین جانسون, وین دیزل, چایلیز ترون

بخوانید: نقد و بررسی “شگفت‌انگیزان ۲” 

 

سریع و خشن ۹ (Fast & Furious 9)

«سرنوشت خشمگین» به خوبی توانست خودش را طوری به پایان برساند که راه برای قسمت بعدی باز نگه دارد. خانواده دوباره در یک ایوان زییا در نیویورک دورهم جمع شده‌اند، خصومت بین دام و دکارد شاو به نظر می‌آید که فراموش‌شده و هرکس در پی آن است که به راه خودش برود. لتی با اینکه دام فرزندی داشته باشد، مشکلی ندارد. چایپر بازی «چارلیز ترون» فرار کرده و ناپیداست؛ بعد از اینکه او الینور، همسر سابق دام را در مقابل چشمان او و پسرش، به قتل رساند، مطمئناً انتقامی در کار خواهد بود و آن‌ها باز یکدیگر را ملاقات خواهند کرد؛ اما رابطه خوب بین دکارد و دام ممکن است با بازگشت هان به هم بخورد. باوجود اینکه مشخص شد دکارد مسئول قتل هان در «سریع و خشن ۶: توکیو دریفت» است، اما امکان زنده بودن او وجود دارد؛ زیرا فیلم‌نامه‌نویس، «کریس مورگان» و تهیه‌کننده، «نیل مورتیز» تائید کرده‌اند که «سوآنگ کانگ» دوباره در نقش هان در فیلم بعدی سریع و خشن حضور پیدا خواهد کرد. یا ممکن است که او تنها در فلش بک‌ها حضور داشته باشد علاوه بر هان، باقی اعضای گروه بازیگری مجموعه نیز تائید کرده‌اند که در فیلم بعد حضور خواهند داشت. البته باید صبر کنیم و ببینیم که آیا «هلن میرن» نیز دوباره در این مجموعه به هنرنمایی خواهد پرداخت یا نه.

تاریخ اکران: ۱۰ آوریل ۲۰۱۹

سریع و خشن, fast and the furious, جیسون استتهام, دواین جانسون, وین دیزل, چایلیز ترون

 

سریع و خشن ۱۰ (Fast & Furious 10)

از آنجایی که افرادی که در فیلم «سرنوشت خشمگین» شرکت داشته‌اند خیلی سریع فاش کردند که آن فیلم قسمت اول یک سه‌گانه است، پس می‌توان حدس زد که «سریع و خشن ۹» کمی آزاردهنده و البته جذاب تمام شود که راه برای فیلم بعدی باز بگذارد، زیرا بر طبق گفته‌ها، سریع و خشن ۱۰ این مجموعه را به سرانجام رسانده و به پایان می‌رساند. متأسفانه کریس مورگان تائید کرده است که در این فیلم‌های باقی‌مانده، قهرمانان داستان به فضا نخواهند رفت؛ موضوعی که مانند به یک موقعیت از دست رفته به نظر می‌رسد. البته هنوز جای امید هست، زیرا مورگان گفته است که شاید نظرش را عوض کند. در این میان ما می‌توانیم بررسی کنیم که هر دو فیلم نه و ده چگونه می‌خواهند با فیلم‌های پیشین خودشان رقابت کنند. با وجود صحنه‌هایی مانند سرقت یک گاوصندوق و کشاندن آن در خیابان‌های ریو، نابود کردن دو آسمان‌خراش و مسابقه دادن با یک زیردریایی در فیلم‌های گذشته، دو فیلم آینده این مجموعه، راه سختی در پیش رو دارند. از طرفی، بچه‌دار شدن دام با واقعیت زندگی او در تضاد است و زندگی او را پیچیده می‌کند، زیرا دام بدون شک باید راهی برای ایجاد تعادل در زندگی‌اش برای انجام دادن وظایف پدری و نیز رفع عطش به سرعت و هیجان پیدا کند. سؤالی که اینجا مطرح می‌شود این است که آیا فیلم تصمیم دارد که برایان تورتو را در نقش یک کودک حفظ کند یا نه. فیلم می‌تواند پرشی به چند سال آینده بزند، جایی که برایان بزرگ شده و به همراه پدرش در پی انتقام گرفتن از چایپر خواهد بود. این موضوع به طرفداران فرصت دیدن صحنه‌هایی مانند آموزش دادن رانندگی به برایان توسط دام را خواهد داد؛ صحنه‌هایی که مسلماً طرفداران آن‌ها را دوست خواهند داشت. فراموش نکنید که ما شاید بتوانیم پسر میا و برایان اوکانر را نیز ببینیم. ما مطمئن هستیم که دیگر برایان را در مجموعه سریع و خشن نخواهیم دید، زیرا تهیه‌کننده، نیل موریتز پیش‌تر اعلام کرده بود که بسیار غیرمحتمل است بعد از مرگ «پاول واکر» بازیگر دیگری در نقش او ظاهر شود.

تاریخ اکران: ۲ آوریل ۲۰۲۱

سریع و خشن, fast and the furious, جیسون استتهام, دواین جانسون, وین دیزل, چایلیز ترون

برای آگاهی از سایر اخبار پیرامون فیلم‌های مجموعه سریع و خشن با آلبالو همراه باشید.

بخوانید: نقد و بررسی فیلم زودیاک (Zodiac)؛ زمان رجعت

مرجع
cinemablend
تگ

نظر شما چیست؟

avatar
  عضویت  
اشاره به موضوع
بستن
بستن