اخبار سینمایی

فیلم اختصاصی «جوکر»، تمام آنچه تاکنون درباره آن منتشر شده است

فیلم اختصاصی جوکر فیلمی مستقل از DC است که «واکین فینیکس» در آن نقش جوکر را ایفا خواهد کرد و کارگردانی آن را «تاد فیلیپس» بر عهده خواهد داشت. حال به بررسی تمام آنچه تاکنون درباره فیلم منتشر شده است می‌پردازیم.

کمپانی DC در حال ساخت یک فیلم مستقل درباره شخصیت منفی اما بسیار محبوب جوکر است، این فیلم خارج از دنیای سینمایی DC روایت می‌شود. این بار واکین فینیکس ایفاگر نقش دلقک دیوانه دنیای جنایت است و تاد فیلیپس نیز آن را کارگردانی خواهد کرد. همچنین بر طبق آخرین اخبار، زازی بیتز «Zazie Beetz» بازیگر زن آلمانی آمریکایی که به تازگی در فیلم Deadpool 2 در نقش Domino درخشیده بود نیز به گروه بازیگری این فیلم اضافه شده است. این فیلم با بودجه کم تهیه خواهد شد و نه‌تنها خارج از دنیای سینمایی DC خواهد بود، بلکه دنیای سینمای مخصوص خودش را خواهد داشت که عنوانی احتمالی DC Dark یا DC Black بر آن حمل خواهد شد. بنا بر بعضی خبرها به احتمال زیاد درجه سنی فیلم نیز R (15+) خواهد بود. فیلم وعده می‌دهد که ریشه‌های شاهزاده دلقک دنیای جنایت را به شکلی نو به تصویر خواهد کشید و در این راه از کمیک بوک «جوک مرگبار – The Killing Joke» توسط «آلن مور» و فیلم «سلطان کمدی – The King of Comedy» ساخته «مارتین اسکورسیزی» الهام گرفته می‌شود.

چیزهایی که فعلاً از فیلم جوکر میدانیم:

  • تاریخ اکران: چهار اکتبر ۲۰۱۹
  • بازیگران: واکین فینیکس
  • کارگردان: تاد فیلیپس
  • نویسندگان: تاد فیلیپس و اسکات سیلور
  • درجه سنی: R

جوکر, واکین فینیکس, بتمن, Joker

فیلم جوکر داستان خطرناک‌ترین و بدنام‌ترین جنایتکار شهر گاتهام را روایت می‌کند. این ایده به‌تنهایی جذاب است، زیرا با تمرکز تنها بر روی یک شخصیت به فیلم اجازه می‌دهد به تمامی زوایا و جزئیات داستان و گذشته جوکر بپردازد. انتظار می‌رود که فیلم الهام گیری و یا اقتباس جدی‌ای از کمیک بوک مستقل و بسیار محبوب و تأثیرگذار آلن مور، جوک مرگبار باشد؛ که در این کتاب مصور جوکر یک کمدین شکست‌خورده به تصویر کشیده شده است که در یک حادثه به داخل تانکر مواد شیمیایی افتاده و عقل و ذهن او دچار اختلال می‌شود. این پیش زمینه داستانی، برای هرکس که فیلم بتمن (۱۹۸۹) ساخته «تیم برتون» با بازی «جک نیکلسون» در نقش جوکر را دیده باشد، آشنا به نظر می‌رسد. کاری که داستان جوک مرگبار می‌کند این است که بر گفته‌های جوکر مبنی بر داشتن چندین گذشته متفاوت تکیه می‌کند؛ او می‌گوید: «اگر قرار باشد که گذشته‌ای داشته باشم، ترجیح می‌دهم هم چندین انتخاب داشته باشم.» این ایده اجازه را می‌دهد که چندین خط داستانی متفاوت برای گذشته جوکر وجود داشته باشد و همچنین این مفهوم را ایجاد می‌کند که چیزی به عنوان ریشه‌های حقیقی برای این شخصیت وجود ندارد. کمدین شکست‌خورده نیز می‌تواند یک ایده الهام گرفته شده از فیلم سلطان کمدی اسکورسیزی باشد که داستان آن در دهه ۸۰ میلادی روایت می‌شود.

برای آگاهی از آخرین اخبار پیرامون فیلم جوکر با آلبالو همراه باشید.

بخوانید: فهرست فیلم‌های بعدی مجموعه «سریع و خشن» به همراه نام‌ها و تاریخ عرضه‌شان

تگ

نظر شما چیست؟

avatar
  عضویت  
اشاره به موضوع
بستن
بستن