سینما

دیزنی در پی ساخت دزدان دریایی کارائیب ۶

به نظر می‌رسد که دیزنی در پی ساخت قسمت ششم فیلم‌های دزدان دریایی کارائیب است و برنامه دارد که کارگردان دوم فیلم دزدان دریایی کارائیب: مردگان حکایت نمی‌کنند ، یعنی «یواخیم رانینگ» را برای ساخت ادامه این مجموعه به کار گیرد. راننیگ در حال حاضر در حال کارگردانی فیلم «ملفیسنت دو – Maleficent 2» برای دیزنی است؛ پس ساخت کارائیب ۶ تا زمانی که این لایو اکشن جادویی در سال ۲۰۲۰ اکران شود به تأخیر می‌افتد. ماجراجویی مجموعه دزدان دریایی کارائیب در سال ۲۰۰۳ با عنوان «نفرین مروارید سیاه» شروع شد و این مجموعه فیلم تاکنون با اکران ۵ فیلم آن، حدود ۴٫۵ میلیارد دلار فروش داشته است. باوجود فروش ۷۹۵ میلیون دلاریِ فیلم مردگان حکایت نمی‌کنند ، این فیلم پایین‌ترین میزان فروش را تجربه کرد و منتقدان نیز روی خوشی به آن نشان ندادند. در همین زمان ساخت قشمت ششم تائید شد به همراه این نکته که فیلم ششم بر موضوعات و شخصیت‌هایی که فیلم مردگان حکایت نمی‌کنند به مجموعه اضافه کرده تمرکز خواهد داشت که شامل «برنتون توایتز» نقش هنری ترنر (فرزند ویل ترنر و الیزابت سوآن) و «کایا اسکودلاریو» در نقش کارینا اسمیث که فیلم پنجم فاش کرد او دختر کاپیتان باربوسا است.

دزدان دریایی کارائیب, جانی دپ, Pirates of the Caribbean, johnny depp

بنا به منابع GWW نویسندگان مردگان حکایت نمی‌کنند ، «جف نیثنسن» و «تری رسیو» در کنار «تد الیوت» حال کار کردن روی فیلم‌نامه فیلم ششم هستند. همچنین رانینگ قرار است مدت کوتاهی بعد از تمام شدن فیلم‌برداری فیلم ملفیسنت ۲، کارگردانی اثر را بر عهده بگیرد. اگر این خبر درست باشد، فاصله زمانی ۴-۵ ساله‌ای بین فیلم پنجم و ششم به وجود خواهد آمد که البته از فاصله ۶ ساله بین فیلم چهارم، «سوار بر امواج ناشناخته» و پنجم، « مردگان حکایت نمی‌کنند» (۲۰۱۱-۲۰۱۷) کمتر است.

علاوه بر فاش کردن حقیقت درباره پدر کارینا و برگشتن ویل و الیزابت، در پایان تیتراژ فیلم دزدان دریایی کارائیب: مردگان حکایت نمی‌کنند ، جمله‌ای نقش بست که اعلام کرد که دیوی جونز، شخصیت منفی دو فیلم «صندوقچه مرد مرده» و «پایان جهان»، بازخواهد گشت. «بیل نای» که نقش دزد دریایی بدنام، دیو جونز با آن ریشی متشکل از هشت‌پا را بازی می‌کرد، در مصاحبه‌ای اعلام کرد که عاشق این است که در دزدان دریایی کارائیب ۶ بازگردد ولی از قضیه تیتراژ فیلم مردان مرده اطلاعی ندارد تا اینکه یکی از طرفداران او را از موضوع آگاه کرد. پس شاید تنها یک فریم برای قطعی دانستن بازگشت جونز کافی نباشد.

دزدان دریایی کارائیب, جانی دپ, Pirates of the Caribbean, johnny depp

همچنین ما «جانی دپ» را داریم. شخصیت کاپیتان جک اسپارو با هنرنمایی دپ یکی از عوامل موفقیت مجموعه فیلم‌های دزدان دریایی کارائیب به شمار می‌رود؛ اما این بازیگر به تازگی بیشتر از آنکه مایه آسودگی خاطر باشد، مایه دردسر و جنجال است. در کنار حاشیه‌های به وجود آمده به خاطر طلاق وی از همسرش «امبر هرد»، خبرهایی نیز از رفتار تند وی در پشت‌صحنه فیلم‌هایش با عوامل فیلم به گوش می‌رسد، ماه گذشته خبر رسید که دپ با یک پرونده به صورت مدیر پشت‌صحنه فیلم جنایی درامش، «شهر دروغ‌ها – City of Lies» ضربه زده است و وی نیز متقابلاً از دپ شکایت کرده است.

دزدان دریایی کارائیب بدون جانی دپ تا چند سال پیش اصلاً غیرقابل‌باور بود؛ اما اکنون از دید اقتصادی، منطقی به نظر می‌رسد. حذف دپ از فیلم می‌تواند یک حرکت دراماتیک باشد که از شکست فیلمم دزدان دریایی کارائیب ۶ در گیشه جلوگیری کند تا تجربه‌ای مانند مردگان حکایت نمی‌کنند، تکرار نشود.

برای آگاهی از سایر اخبار پیرامون این فیلم با آلبالو همراه باشید.

بخوایند: نقد و بررسی فیلم «باشگاه پسران میلیاردر – Billionaire Boys Club»

مرجع
screenrant
تگ

2
نظر شما چیست؟

avatar
1 رشته نظرات
1 رشته پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
جنجالی ترین نظرات
داغ ترین نظرات
2 نویسندگان نظر
صادقیاسمن نویسندگان آخرین نظر
  عضویت  
جدیدترین نظرات قدیمی ترین نظرات نظرات با رای زیاد
اشاره به موضوع
یاسمن
مهمان
یاسمن

واقعا مگه میشه جانی دپ حذف شه ۹۹درصد بیننده ها بخاطر جانی دپ این فیلم رو نگاه میکنن جانی دپ مث یه قرمه سبزی جا افتاده اگه نزاریش سر سفره کسی نمیاد مهمونی

صادق
مهمان
صادق

دقیقا

بستن
بستن