اخبار سریال و تلویزیونسینما

تمام آنچه درباره فصل پنجم سریال پیکی بلایندرز میدانیم

سریال محبوب پیکی بلایندرز، با قسمت آخر فصل چهارم، بینندگان را در یک شوک ناگهانی قرار داد. قسمت آخری که از کل سریال بار دراماتیک بیشتری داشت. خانواده شلبی توانستند در نیم ساعت از پس رئیس مافیا، لوکا چنگرتا بربیایند؛ و شخصیت اصلی داستان از یک گنگستر به یک سیاستمدار تغییر هویت داد. قسمت آخر پیکی بلایندرز در ماه دسامبر سال ۲۰۱۷ پخش شد و متأسفانه ما نمی‌دانیم چه زمانی فصل پنجم پخش خواهد شد. البته ما قرار است بفهمیم که چه اتفاقی قرار است در فصل پنجم بیافتند.

در پایان فصل چهارم چه اتفاقاتی افتاد؟

یکی از اتفاقاتی که هواداران را ناراحت کرد، مرگ الفی سولومونز با بازی «تام هاردی» بود. گنگستر خشن یهودی داستان ما، پس از خیانت به تامی و فروختن او به ایتالیایی‌ها در طی یک تیراندازی با تامی کشته شد؛ البته بعد از اینکه اعتراف کرد که سرطان دارد. سرنوشت او از پیش معلوم شده بود و ناراحت‌کننده است که دیگر او را در فصل پنجم نمی‌بینیم. همچنین ما یکی از اعضای کله‌شق و محبوب پیکی بلایندرز، جان شلبی را نیز در فصل پنجم نخواهیم دید.

آرتور نیز به مدت نیم ساعت به جهان مردگان رفته بود؛ حقه‌ای که با زیرکی اجرا شد و به‌وسیله آن توانستند، لوکا چنگرتا را شکست دهند. آرتور مرگش تقلبی‌اش را تا درست تا زمان مناسب مخفی نگه داشت و زمانی که تامی روی زانوهای خودش در یک زیرزمین تاریک در محاصره مردان چنگرتا در انتظار مرگ بود، بازگشت تا بتوانند خانواده خود را از دست آن مافیای وحشی و خطرناک برهانند.

درنهایت معلوم شد که تامی با مافیای بزرگ‌تری نسبت به چنگرتا در آمریکا ارتباط قرار کرده است که یکی از آن‌ها آل کاپون است و این مردان احساس کردند که الآن زمان مناسبی برای خارج کردن یک رقیب از صحنه است. شاید بهترین بخش سریال، پایان آن بود؛ جایی بود که تامی به عنوان نماینده حزب کارگر از بیرمنگام به مجلس نمایندگان انگلیس راه پیدا کرد، به همراه دو معشوقه و فرزند جدیدش؛ چه کسی این پایان را یک پایان خوش نمی‌داند؟

پیکی بلایندرز, تامی شلبی, تام هاردی, Peaky Blinders

ما چه چیز درباره فصل پنج پیکی بلایندرز میدانیم؟

بعد از پایان فصل چهارم، BBC تائید کرد که فصل پنجم در سال ۲۰۱۹ بازخواهد گشت؛ متأسفانه اخبار دیگری درباره زمان دقیق‌تر آن وجود ندارد. فیلم‌برداری فصل چهارم در ماه مارس شروع شد و آن فصل در ماه نوامبر پخش شد. میدانیم که فیلم‌برداری فصل پنجم، پاییز امسال شروع می‌شود، پس تابستان آینده زمان مناسبی برای پخش فصل پنجم خواهد بود. یک نکته دیگر که رسماً تائید شده است این است که سریال از شبکه BBC2 به BBC1 منتقل می‌شود.

شارلوت مور، مدیر BBC دراین‌باره گفته است:

«پیکی بلایندرز یک سریال درام در سطح جهانی است و زمان آن رسیده که به بزرگ‌ترین شبکه تلویزیونی بریتانیا منتقل شود. داستان‌گویی معرکه «استیون نایت»، بسیار معتبر و راضی‌کننده است و ما این فرصت را به وجود می‌آوریم که بینندگان بسیار بیشتری از این سریال لذت ببرند. بینندگان جوان از فصل چهارم استقبال بسیار زیادی کرده‌اند و ما انتظار بازخوردی بهتر از این فصل نداشتیم. این انتقال همچنین به اتاق فکر خلاق BBC2 این فرصت را می‌دهد که بر روی یک درام جدید کار کنند.»

چه کسانی در فصل پنجم بازی خواهند کرد؟

مسلماً جو کول (جان شلبی) را در فصل پنجم نخواهیم دید، البته این موضوع توسط خود بازیگر یا افراد دیگر تائید یا رد نشده است. درنتیجه، ستاره‌های سریال، کیلین مورفی (تامی شلبی)، هلن مک‌کوری (پال گری)، پاول اندرسون (آرتور شلبی)، سوفی راندل (آیدا ترن) و فین کول (مایکل گری) خواهند بود. شخصیت‌های مکمل مانند، لیزی استارک (ناتاشا اوکافی) احتمالاً در فصل پنجم حضور خواهند داشت. پس از اشاره به آل کاپون در قسمت نهایی فصل چهار، شاید در آینده شلبی‌ها با وی از نزدیک ملاقات کنند.

برای آگاهی از اخبار بیشتر پیرامون سریال پیکی بلایندرز با آلبالو همراه باشید.

بخوانید: معرفی و بررسی فصل چهارم سریال پیکی بلایندرز

تگ

1
نظر شما چیست؟

avatar
1 رشته نظرات
0 رشته پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
جنجالی ترین نظرات
داغ ترین نظرات
1 نویسندگان نظر
بنیامین یوسفی نویسندگان آخرین نظر
  عضویت  
جدیدترین نظرات قدیمی ترین نظرات نظرات با رای زیاد
اشاره به موضوع
بنیامین یوسفی
مهمان
بنیامین یوسفی

وای چقد سخته یک سال بمونیم تا فصل ۵ پیکی بلایندزر ساخته شه
دوس دارم توی فصل پنجش بازی کنم و نقش ال کاپون رو داشته باشم آخ آخ چی میشد
بنیامین یوسفی در نقش ال کاپون سریال پیکی بلایندزر فصل ۵ واو
@benyaminyousefii

بستن
بستن